top of page

Jak jsme ztroskotali na ostrově (26. 2. - 1.3.)

Snad všichni jsme se na tento týden těšili a už to bylo tady. Kokoška vyrazila na lyžák, ehm, tedy bahňák. Počasí nám letos bohužel nepřálo, a tak jsme nechali lyže i snowboardy doma. To byla sice škoda, ale dokázali jsme si to užít i bez sněhu. 

Do penzionu jsme přijeli akorát na obídek a po krátkém odpočinku jsme se vydali do kopce na Špičák. Nahoře jsme našli báječný výhled, a dokonce i zbytečky sněhu, které některé Kokošáky nalákaly ke koulovačce. A protože to některým z nás bylo málo, vydali jsme se ještě prozkoumat Malý Špičák, na jehož vrcholu jsme našli rozhlednu, která vypadala jako vzducholoď. Po večeři jsme se potkali v tajné místnosti, tak jsme říkali velkému sálu ve sklepě, kde probíhala většina společných aktivit. Tady jsme se rozdělili do skupinek a od dospěláků se dozvěděli, že vlastně vůbec nejsme na horách a ani v Čechách, ale na pustém ostrově uprostřed oceánu. Agnes nám přečetla kousíček knížky Robinson od Petra Síse a my se pustili do vytváření našich ostrovů z různých látek, drátků a korků. Vznikly tak čtyři jedinečné ostrovy, které jsme postupně celý týden prozkoumávali. 

V úterý jsme se vydali do blízkých Albrechtic, kde už dlouho stojí a funguje továrna na dřevěné hračky. Tu jsme si nejprve prošli a podívali se, co všechno je potřeba udělat, než si můžeme s nějakou hračkou pohrát. Viděli jsme například i Krtkovu porodnici, kde se tvoří tato známá postavička. Dodnes se některé její části malují ručně! No a pak jsme se tvůrci stali my, každý dostal pytlíček s různými částmi a lepidlo. I když spíš než v hračkářské dílně to spíš znělo jak na tržišti: “Vyměním růžový hranolek za šedou kuličku!” Po příjemném odpoledním odpočinku jsme se vydali ven před chalupu, kde si pro nás Dana připravila loveckou hru. Snažili jsme se štafetově na ostrově najít a získat co nejvíc zvířat. Některá byla vzácnější, a tak byla za více bodů. Komu čas venku nestačil, mohl si ještě před večeří zaskákat na obřích trampolínách. K zvířatům jsme se vrátili i po večeři, kdy jsme se pustili do vyrábění různých zvířecích masek. A tak se v tajné místnosti za chvilku objevilo hned několik kočiček i psíků, opic i mnoho dalších zvířat. A dokonce i žížala. Zvířátka se pak schovala ve tmě a lovci se je snažili světlem z baterky ulovit. A aby toho nočního dobrodružství nebylo málo, Sloni si ještě pro své mladší spolužáky přichystali noční bojovku. 

Ve středu jsme se na žádný výlet nevydali. Čekal nás totiž veledůležitý úkol. Museli jsme totiž vymyslet, jak ty nejmladší z trosečníků zachránit. Každá skupinka se toho ujala po svém. Některé Pandy odpluly na želvách, jiné zas ochočily kouzelné krtky. Naštěstí se všechny Pandy z ostrovů dostaly a jistě nám z Prahy pošlou pomoc. Odpoledne jsme venku objevili tajemné šifry, které jsme se pokoušeli vyluštit. Úplně snadné to nebylo, ale naštěstí jsme za různé úkoly mohli získat nápovědu. Vítězové nám pak vybrali film na večerní promítání. Protože byl ale strašlivácky dlouhý, nechali jsme si druhou půlku na zítra a raději si zahráli další bojovku od Slonů. 

Další den jsme zahlédli piráty a vydali se po jejich stopách. Vlakem jsme se vydali do Smržovky, kde jsme v místním parku našli pirátská doupata a v nich poklady. Ty jsme se ve hře snažili získat - na čele jsme měli napsaná čísla, která představovala náš život. Když nepřátelský pirát přečetl naše číslo, museli jsme se vším přestat a doběhnout si pro nové. Po hře jsme si ještě zahráli discgolf a pak příjemnou prochajdou zpátky k naší chalupě. Po večeři jsme ještě dokoukali film a zahráli si další bojovky, tentokrát od Axolotlů. 

Poslední den už byl hlavně o tom, jak se dostat domů. Ale autobusem bychom se z ostrova přece nedostali. Proto jsme si museli vytvořit různá plavidla z toho, co jsme venku našli. Za proběhnutí jsme mohli získat provázek, za básničku nůžky na minutu. Plavidla jsme pak ozkoušeli na říčce Kamenici, která protékala pod chalupou. Po povinném úklidu ostrova jsme se všichni zachránili a vrátili se zpět do Prahy. Bylo to moc príma týden, tak snad příště se sněhem.
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page