top of page

Jak jsme dostali od Magdy pandu

A jsme tu po prázdninách zase! Rádi se vidíme. Ale ten stresík hned při pondělku. Museli jsme společně vymyslet, kdo bude s kým na pokoji na horách. Dalo nám to moc přemýšlení a pár ústupků, ale povedlo se! Už se těšíme!

A dostali jsme od MAGDY super, super dárek. Plyšovou pandu! Umí skákat salta! Tak jsme se hned pustili do vyrábění domečku pro tu naši pandu.

Ve středu jsme se vypravili do Národního technického muzea. Šli jsme i se Slony a Axolotly. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, takže s námi byla polovina Axolotlů. Terka byla náš dvorní fotograf, který zdokumentoval naši badatelskou výpravu. Ve dvojicích jsme si nejprve střídavě nakreslili jízdní kolo, pak jsme se snažili vyřešit zapeklité úkoly v pracovním listu. Čekalo nás společné putování od obří lokomotivy v přízemí, až do nebezpečných výšin, kde se vznášel balón. Tam jsme si prohlédli a někteří i nakreslili starší typy kol a porovnali jsme si je s našimi nakreslenými koly. Po obědě jsme si všichni společně zkontrolovali naše pracovní listy, pustili jsme si film o NTM nebo jsme si mohli vyrábět.

Ve čtvrtek při ranním kruhu jsme si prožili, jak se cítíme, když sedíme a povídáme si v kruhu, jak se nálada změní, když je to čtverec, jak se nám komunikuje, když všichni stojíme v řadě. Nakonec jsme si lehli, koukali na strop a Anežka nám četla fantazijní otázky, my jsme všichni přemýšleli a koho se dotkla, ten nám řekl své nápady. Bylo to velmi zvláštní, byli jsme spolu, poslouchali se, a přitom jsme byli soustředění každý v sobě a sám.

V pátek jsme v Koko přivítali slečny z Proximy, které si pro nás připravily hry a přemýšlení o našich pocitech a vztazích. Povídali jsme si o různých situacích, které se nám stávají, ukazovali jsme si na semaforu naše pocity, povídali jsme si o tom, jak řešit různé situace. Zjistili jsme, že se každý můžeme cítit při stejné situaci jinak, a je to v pořádku. Někdo by třeba měl velkou radost, když 

mu ve třídě zazpíváme k narozeninám, někomu to ale může vadit. Při hrách jsme si zkusili, co je nám příjemné od ostatních, 

pohlazení, obejmutí?

Pantomimou jsme si převáděli různé situace, emoce, ostatní hádali.

Také jsme se učili, při češtině jsme si samostatně udělali opakování za únor. Také jsme řadili slova podle abecedy a zapisovali je do sešitu. Umíme už poznat podstatná jména a slovesa, řadit slova podle abecedy a psát správně i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Nejtěžší asi bylo správně seřadit a napsat verše v Hrubínově básničce. Vloudil se nám totiž šotek i sem. Četli jsme si také o skřiváncích, povídali o pranostikách na konec zimy, pracovali s textem a přemýšleli jsme o tom, jestli jsme my sovy nebo skřivani. A pouštěli jsme si hlasy ptáků.

Také jsme se toho hodně dozvěděli o domě, kde Pepa s rodinou žije, o jeho bytě, a povídali jsme si i o našich domovech, o pocitech, které doma zažíváme, o našich oblíbených místech u nás doma.

Při matematice jsme si hráli naše oblíbené tleskání a pleskání na řady násobků. Skládali jsme si násobilky od jedné do pěti z fazolí. Vymýšleli jsme si slovní úlohy na násobení.

Také jsme si ve dvojicích vymýšleli příklady na myslím si číslo a vyřešili jsme těžké příklady, kdy se přičítala či odčítala třetina z čísla a řešili jsme a pak pro ostatní spolužáky vymýšleli sčítací trojúhelníky s podmínkou.



12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page