top of page

Jak jsme byli v Zoo

Tak je tu zas Dana, tak si děláme srandu a vymýšlíme při češtině věty skoro jen o ní. Dana nám totiž píše šifrované úkoly. 1 je třeba podstatné jméno, 2 přídavné jméno, 5 sloveso, 7 předložka a tak dále. A pak napíše třeba 21571 a my vymýšlíme.

V pondělí jsme si ale nejprve kontrolovali a zadávali úkoly. Dozvěděli jsme se při tom třeba co to je fakt a názor, co jsou signální slova v časové posloupnosti, co je kolektivní a individuální a také jsme pak při malování obrázku zjistili, co je abstraktní malba. Při češtině jsme si napsali opakování za květen, vyprávění o Zoo a s Pepou jsme si četli o největším pokladu. Spolu jsme pak přemýšleli, co je pro nás v životě takovým pokladem. Také jsme si s Pepou opakovali roční období a měsíce, všechno si pamatujeme.

Při matematice jsme ve čtverečkové síti kreslili obrázky i geometrické tvary a počítali jsme jejich obsah a obvod. To nás hodně bavilo. Podívejte se na fotky. Hráli jsme si hru Sova s vláčky i zvířátky dědy Lesoně, počítali šipkové rovnice a přesouvali jsme kostičky ve stavbách.

Ve středu jsme byli v Zoo. Bylo to super, i když nás opravdu hodně bolely nohy. Prošli jsme totiž větší část Zoo. Nejvíc se nám líbily všechny možné opice, měly totiž mláďátka, také všechny možné kočky a nejvtipnější byli tučňáci, kteří si hráli na honěnou tak rychle, že jsme je skoro nestačili sledovat, a pěkně nás pocákali.

Druhý den jsme si povídali nad mapou světa, na které máme nalepená zvířata. Všímali jsme si, kde kdo z těch zvířat, co jsme viděli v Zoo žije. A že Dana koupila vybarvovací Atlas rostlin a zvířat, každý jsme si vybrali část kontinentu a pustili jsme se do bádání. V encyklopediích i na internetu jsme hledali zvířata a rostliny, abychom je vybarvili tak, jak opravdu vypadají. Šlo nám to moc pěkně.
23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

תגובות


bottom of page