top of page

Zimní radovánky
Venku je krásný mráz a také troška sněhu a my se můžeme ze zimy radovat nejen o víkendu na horách, ale i ve škole. Povídáme si o zimě, zimních sportech, s Pepou o závodech na sáňkách, a dokonce jsme si i uspořádali lyžařské závody ve třídě s našimi panáčky - lyžaři, co jsme si vyrobili.

V pondělí jsme ve skupinkách vymýšleli celokoko výzvy. Pak jsme si povídali, co je vlastně pro nás výzva. Že asi nebude výzva třeba týden si stlát postel pro toho, kdo si stele automaticky, ale pro toho, kdo na to stále zapomíná, že nebude výzva nežvýkat žvýkačku pro toho, kdo ji nemá rád, ale pro toho, kdo naopak stále žvýká. Můžeme si vybírat z mnoha výzev, které jsme vymysleli, většinou jsou na týden. Každé pondělí se pak do knihy výzev budeme zapisovat k té výzvě, kterou jsme zvládli. Kolik jich bude, je na nás.

V úterý při ranním kruhu jsme si zazpívali kánon i jiné písničky i s nástroji.

Ve středu nás pak čekalo vyrábění a vlastně nás nepustilo až do pátku. Nejprve jsme si všichni vyrobili lyžaře z dřívek, párátek a chlupatých drátků. A hned jsme je museli vyzkoušet venku na zmrzlých rampách. Zrovna nám krásně jemně nasněžilo, tak jsme si užili lyžařské závody jak mají být.

Pak jsme vyráběli ze samotvrdnoucí hmoty korálky i různá zvířátka a srdíčka. Pak jsme se mnozí pustili do šití polštářků, zvířátek či čepic. Někdo zkoušel háčkování. Kluci se pak pustili do stavění z lega a holky si ještě vyrobily krásné pokojíčky či domečky z papírových krabiček a květináčů. Moc jsme si to užili! Všechny výrobky jsme si pak ukazovali i s Axolotly při ranním kruhu.

Při češtině jsme si procvičovali psaní y po tvrdých slabikách. Také jsme si hráli hru na vymýšlení Osoba, zvíře, věc a povídali jsme si o třídění slov do slovních druhů. Už trochu některé poznáme, třeba číslovky, slovesa, předložky a podstatná jména. Také jsme pracovali ve skupinách. Nejprve jsme měli sestavit slova, ta potom roztřídit podle toho, jestli je to osoba, zvíře či věc a nakonec seřadit podle abecedy. V básničce jsme také doplňovali rýmy a do sešitu psali opravené cvičení. Stále si dáváme pozor na tvrdé slabiky. Také jsme dostali už druhý díl Pepy a kuličky Hadu. Čekal nás tam strašidelný příběh o pytlácích, ztraceném Pepovi a jeho věrném psu Salim. A v pátek jsme si pak napsali opakovací testík z češtiny.

V matematice jsme si hráli s dětským hřištěm. Nejprve jsme si vymysleli, kolik minut trvá která cesta a pak jsme si dávali hádanky, kterou cestou půjdeme, když nám to zabere třeba 16 minut. A hledali jsme všechny možnosti. Také jsme vraceli neposedy zpět do sčítacích trojúhelníků a vymýšleli jsme si i vlastní pro spolužáky.

A hledali jsme více řešení i u šipkových rovnic, řešili výstaviště i úlohy s parketami, autobusy i úlohy se zvířátky. Třídili jsme objekty podle tvaru a barvy do tabulek, doplňovali jsme sčítací tabulky i tabulku, kde jsme počítali na kolech aut a motorek.

A teď už hurá na sníh!

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page