top of page

Začátek roku u Axolotlů (4.-5.třída)

Jak jsme se sešli v Kokošce


Po prázdninové odmlce je tu zase září a s ním první týden v Kokošce. Mezi Axolotly se udály velké změny, nejen že každý vyrostl nejméně o kilometr, ale někteří se ostříhali a vůbec se všelijak proměnili. Taky k nám do třídy přibyl jeden nový Axolotl. Jmenuje se Marek, který je dokonce vyšší než Agnes a je moc príma.

Hned v pondělí ráno jsme se všichni potkali na zahradě, kde nás přivítala Daniela a všichni jsme se museli představit, to bylo pro některé trochu těžké, ale všichni jsme to zvládli. Většina dokonce i nahlas! Poté se většina rodičů rozutekla a my měli zahradu pro sebe. Nejprve jsme si zahráli oblíbenou hru “Místa si vymění” s prázdninovou tématikou a po přestávce se pustili do rozbalování naší prázdninové krabice. Tu jsme na závěr zase naplnili tím, co bychom chtěli letos v Kokošce zažít.

V úterý jsme se taky hodně věnovali vzpomínání na prázdniny. Při ranním kruhu měl každý za úkol napsat si 3-5 čísel, které nějakým způsobem souvisely s jeho prázdninami. Pak jsme se potkávali ve dvojicích a hádali, co které číslo znamená. Měli jsme tak šanci trochu více poznat, jak trávili letní čas ostatní kokošáci. Následně jsme ve smíšených skupinkách s druháky měli za úkol vytvořit myšlenkovou mapu o prázdninách. Tolik jsme se zabrali do jejich tvorby, že nám ani nestačil čas a my v nich krátce pokračovali i po obědě. Mapy jsme si navzájem i představili. Jo a taky proběhla první angličtina a bylo to super!

Ve středu proběhla první expedice. No, expedice. Vlastně jsme šli jen kousek. Povídali jsme si o tom, co bychom potřebovali, aby se nám v Kokošce dobře učilo a bylo nám v ní dobře. Taky jsme si povídali, co nám v tom brání. Po vzájemném sdílení jsme se podívali na naše tři pravidla z posledního roku, a protože jsme nedokázali vymyslet lepší, dohodli jsme se, že nám zůstanou. Každý pak přidal otisk prstu, jako že souhlasí. A Markéta si pro nás připravila príma hry.

Poslední dva dny jsme si spolu s Agnes hodně povídali o tom, jaký bude letošní rok. Jaký bude rozvrh a co se mění. Prohlíželi jsme nový návrh Kokopisníku, tvořili společný axolotlí obraz, rozdali si učebnice a tak vůbec. Naštěstí nám zbylo trochu času na čtení. Už se těšíme na další týden. Čeká nás totiž první Projekt a hlavně náš společný víkend do Zoo!19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page