top of page

To máme v květnu krásně!

V pondělí jsme si společně pustili filmeček, který vytvořili Sloni na Den otevřených dveří. Byl super legrační. Byly tam natočené vyučovací hodiny u slonů i přestávky i společný kruh. V úterý jsme si pěkně pozpívali s kytarou.

Pak jsme si povídali o našich robotech a planetách, které jsme vytvořili k textům, které máme za domácí úkoly.

Při češtině jsme se pustili do poznávání slov, která mají na konci párové souhlásky, a učili jsme se zdůvodňovat jejich psaní. Nejprve jsme jich opravdu hodně vymysleli a roztřídili jsme si je, další den jsme si je společně doplňovali do textu. Také jsme si znovu zopakovali pravidla psaní u,ů,ú. Každý den také píšeme do sešitu, jde nám to čím dál tím líp. Píšeme mnozí úplně bez chyb. Také jsme si povídali o zdraví, o denním režimu, opakovali jsme si při tom i hodiny, digitální i ručičkové. V domácím úkolu máme udělat kulatý graf našeho dne. Také jsme si pustili poslouchací knihu o dědečkovi geologovi Měli dinosauři blechy?

Při matematice řešíme stále těžší úlohy, třeba pavučiny, násobilkové čtverce, výstaviště, násobilková tria i sčítací trojúhelníky s podmínkou. Přemýšleli jsme také nad střihy na jeviště. Vystřihovali jsme si je ze čtvercových sítí. Také si stále připomínáme rodokmen a učíme se tak i vztahům v rodině. Mnozí jsme si třeba ještě nebyli jistí, kdo je to vlastně neteř a synovec. Hodně si také hrajeme s matematickými plošnými skládačkami, hlavolamy. Koukněte na fotky!

V pátek jsme si pak podruhé užili cvičení, tak trochu tance, s paní tanečnicí a hudebníkem, který umí hrát snad na všechny nástroje, a hlavně angličtinu!33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page