top of page

Tak jsme se začali učit

Tento týden nás čekalo téma vlastivědné, doslova. Učili jsme se o naší vlasti. V pondělí jsme se sešli u velké mapy České republiky, kterou perfektně nakreslil Krištof, čekal na nás zatím jen prázdný obrys. S pomocí atlasů jsme do svých map zakreslovali krajská a později i další města naší republiky. Potřebovali jsme k tomu znát a používat i světové strany, odhadovali jsme vzdálenost a směr od Prahy. V malých skupinkách jsme pak zpracovávali jedno vybrané město. Měli jsme zjistit něco o historii města a jeho zajímavostech a vytvořit jízdenku z Prahy, zjistit cenu, vzdálenost, čas. V pondělí nás budou čekat prezentace, stejně jako slepé mapičky k určení měst.

Ve středu jsme se vypravili poznávat naši republiku naživo - kde jinde vidíte Čechy jako na dlani, než na hoře Říp. Bylo krásně a vidět bylo opravdu daleko. Navštívili jsme i rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Na horu jsme mnozí vystoupali bosky, v zádech nám byli nepřátelské kmeny. Unikli jsme! Zpáteční cesta nás zavedla krásnou krajinou až do Roudnice nad Labem. Cesta vlakem byla moc bezva, celý vagón jsme měli téměř pro sebe.

Polehoučku jsme se také začali rozpomínat na to, co už umíme z češtiny a matematiky a angličtiny. V češtině jsme pracovali také se dvěma texty, které se týkaly orientace v nakreslených pláncích. Vždy jsme se museli hodně soustředit, abychom správně odpověděli, představili si světové strany a nezabloudili. V tom druhém jsme k tomu prožili i dobrodružnou pirátskou výpravu a příběh o pirátech jsme si sami či ve dvojicích dokončili.


65 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page