top of page

Tak jsme se dočkali!

Tak jsme se dočkali!


Hurá už je tu poslední týden a v neděli už bude Štědrý den!

Moc moc se těšíme! Ještěže máme každý den pytlíčky k rozbalení. Každý den si také máme zapisovat či kreslit do našeho malého vánočního deníčku, který si pak budeme ukazovat po Vánocích!

V pondělí jsme se sešli u adventního věnce, hořely na něm už tři svíčky. Třetí symbolizuje radost. A tak jsme si povídali, z čeho my máme radost a pak o tom, čím děláme my druhým radost. Vlastně to zas nebylo až tak veselé téma. Spousta dětí vlastně nevěděla, nebo se neodvážila. Pořád je pro někoho lehčí říct o sobě něco špatné než dobré.

Pak jsme si rozbalili pytlíčky, nasvačili jsme se a HURÁ! pustili jsme se do vánočního tvoření. Mohli jsme si s Belou udělat velkou hvězdu z papírových pytlíčků, s Anežkou papírové perníčky z kartonu, s Vili nazdobit opravdické perníčky, s Toníkem vyrobit kuličky z datlové pasty a oříšků, s Vojtou udělat svíčky z vosku ve skořápkových lodičkách. Také jsme si s Danou zpívali koledy se spoustou nástrojů a po obědě jsme si se staršími vymýšleli a trénovali sestavu na vánoční kavárničku.

V úterý jsme se pustili do vyrábění a psaní přáníček, krásným psacím písmem. Po angličtině nás pak čekalo vánoční počítání s cukrovím, kaprem i stromečkem. Od Magdy jsme dostali krásné malé křečíky, tak jsme jim to venku všechno ukazovali. Večer jsme se pak sešli v kostele U Jákobova žebříku při vánoční kavárničce. Pěkně jsme si zahráli a zazpívali a zatancovali připravené představení. Snědli jsme spoustu dobrot a pěkně se společně vyblbli.

Ve středu nás čekal výlet do Přerova nad Labem. Měli tam svátečně vyzdobené chaloupky, kde jsme se mohli vžít do toho, jak se lidem dříve žilo. Byly tam figuríny jako živé, i ty vánočky a cukroví vypadalo úžasně a těch betlémů! Dokonce nám na chvíli vykouklo sluníčko, ale zima byla pořádná.

Ve čtvrtek jsme si spolu rozbalili poslední pytlíčky až do 24 a dali jsme si pár dárečků. Ty hlavní dárečky nás ale čekaly až po obědě, kdy jsme se sešli všichni u adventního věnce, na kterém hořely už všechny čtyři svíčky a okolo něj byla spousta krásných knih.

No a před tím, dopoledne, nás čekala už jen další Danina vánoční pohádka. Tentokrát Pohádka o světlech a vánočním stromku. Vyrobili jsme si na ni desky s vánočním stromečkem. Byla to krása! Všechny naše stromečky pohromadě! A tak už nezbývá nic jiného, než nazdobit u každého z nás doma své vánoční stromečky se spoustou krásných světýlek a přivítat Vánoce! 
23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page