top of page

Týdny od 2.10. do 13.10. u Pand

V pondělí a úterý jsme jsme se ještě učili s Danou. Hledali jsme řešení přesmyček. Jedna byla tak těžká, že ji vyřešila jenom Márinka! Také jsme si napsali na tabuli naše jména pozpátku a zkoušeli si tak i říkat. Jen Vojta nechtěl, tak zůstal Vojtou. V češtině jsme si četli příběh o Babím létu, co to je a proč že se mu tak říká a povídali jsme si o podzimu. V matematice jsme poznávali prostředí rodokmenu a seznámili jsme se s osovou souměrností a hned jsme si nakreslili krásné osově souměrné obrázky. V pondělí jsme si ještě poslechli referáty Axolotlů o budovách, které navštívili při výpravě minulou středu a my jsme jim zas na oplátku ukázali naše nádherné obrázky staveb z výpravy na Vyšehrad.

Ve středu nás čekal výlet na Říp. Dana onemocněla, tak jsme jeli s Jáchymovou mamkou Nikolou, Lenkou a Pavlou. Představte si, že po bouřce nejezdily vlaky až do Roudnice, a tak jsme museli vystoupit v Kralupech a tak jsme na Říp nakonec nedorazili.

No a protože Dana nepřišla až do pátku a ani příští týden, střídaly se u nás různé Aničky, jeden Aleš od Žofky a jedna Kristýnka od Toníka a na výlet do muzea s námi šla Markéta. Ale učili jsme se!

Psali jsme do písanky, pracovali v Pepovi. Dokonce jsme měli i jeden strašidelný vyráběcí den i strašidelnou angličtinu s rodilým mluvčím. Také jsme se věnovali s Alešem, hudbě.

A další středu jsme se dokonce do Muzea hudby na hudební dílnu vypravili. A protože Dana nevěděla, jak jsme se při tom všem cítili, nakreslili a napsali jsme si naše zážitky z tohoto týdne do kroniky sami. Ukážeme vám ji pak ve škole. Letos je naše kronika jen naše - Pand, tak si tam můžeme kreslit a psát, jak chceme!20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page