top of page

Týden s vodou a větrem

Hned v pondělí jsme se po hlavě vrhli do nového týdne i do nového tématu. Nejprve jsme si z krepového papíru vytvořili řeku i s jejími přítoky, naučili jsme se, kde je pramen, levý či pravý přítok, soutok, ústí, delta, naťukli jsme, co je to povodí, rozvodí, později jsme si naše řeky zakreslili do map a snažili jsme se zapamatovat, kde která leží. Hledali jsme je i na velké mapě a zopakovali jsme si při tom světové strany.

Pak už se z nás staly kapičky vody a čekala nás velká pouť sedmi stanovišti. Běhali jsme sem a tam, z obláčku do moře i naopak. Vsákli jsme se do podzemní vody, vypila nás kráva, stali jsme se součástí rostliny či řeky. Cesta každého z nás byla úplně jiná, a tak jsme o svém putování napsali příběh. S malými jsme si pak přečetli od Daisy Mrázkové Co je to proti pomněnkám o putování šumavského pramínku do moře a zpět. Koloběh vody jsme si představili i při relaxaci a zahráli jsme si i hru na řeky, to jsme se na řeky změnili my.

Učili jsme se také o tom, jak vzniká vítr, proč létají draci i letadla, jak je to se třemi skupenstvími u vody i u jiných látek. A hned jsme si i vyzkoušeli, jak nám ti draci létají. Bylo nádherně, jako v létě, a draci byli parádní, jeden hezčí než druhý. A někteří vystoupali opravdu vysoko, až na konce provázků.

Také jsme se učili češtinu. Naučili jsme se, kde psát ú a kde ů, velcí včetně výjimek v cizích slovech. S malými jsme se učili poznat druhy vět, s velkými zas slova příbuzná a stavbu slov. V matematice jsme si s malými nejen hráli s kostkami i parketami, řešili jsme autobusy. Velcí začali nové téma a počítali jak o život. Mimo jiné řešili i slovní úlohy a jiné hádanky.

V pátek jsme si představili knihy, které čteme, a nastavili jsme si pravidla pro dílnu čtení. Dohodli jsme se také, jak budeme zapisovat přečtené knížky a ukázali si, co je to čtenářský metr.

Už se těšíme na příští týden! Budeme se zabývat ekologií!13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page