top of page

Týden laskavosti

V pondělí při ranním kruhu nás čekalo v kobercovce překvapení. Do kruhu tam byly rozmístěné fotky vlků a uprostřed stály velké lahve s obrázkem dvou vlků. Jeden byl bílý a druhý černý. Starý příběh vyprávěl o tom, že je třeba krmit oba vlky, abychom byli spokojení. Celý týden budeme házet do sklenice bílé a černé fazole, podle našich pocitů. Také jsme si povídali o tom, jaký je člověk, když je laskavý, jak se chová, co říká a dělá. Přemýšleli jsme o tom, které vlastnosti jsou laskavosti podobné, i o tom, jaká slova mají podobný slovní základ jako slovo laskavost. A vzpomínali jsme i na příklady různého chování, které laskavé bylo a které naopak nebylo. Ve středu jsme si pak v tučňáčkových kartičkách vybírali kartičky, kde se k sobě tučňáci chovali laskavě, i ty, kde se laskavě nechovali. Zkoušeli jsme vymyslet, jak nelaskavé chování změnit v laskavé. Přemýšleli jsme také nad tím, jestli se i my chováme doma k sourozencům a rodičům laskavě. A došli jsme i k tomu, jaké to je být nejstarším dítětem v rodině, protože většina dětí u nás ve třídě má mladší sourozence.

V úterý jsme si při ranním kruhu zazpívali a přivítali jsme u nás na zkoušku Toníkovu kamarádku, Barunku.

Ve středu jsme se konečně vypravili pouštět draky! Břeťa vzal toho obřího. Foukal silný nárazový vítr a draci byli hodně divocí, a ten obří se rozhodl, že si spadne rovnou na dům a omotá se ocasem o komín. Naštěstí ho Břeťa zachránil! Pak už jsme mu nedovolili uletět a pevně jsme ho drželi. Ostatní draci se také krásně proletěli a my s nimi!


Při češtině jsme si hráli hru na krále - slovo nadřazené a na jeho vojáky. Hráli jsme si dohromady, ve dvojicích, psali jsme do sešitu co největší královo vojsko.

V úterý jsme si napsali s Tic-Tacem krátký diktát a četli jsme si s kuličkou Hadu příběh o tom, jak drak sebral Pepovi čepici, vymysleli jsme konec příběhu a naučili se zpaměti básničku o drakovi, tak trochu jsme si ji i zahráli. S Kuličkou Hadu jsme si pak četli i další příběh a do sešitu napsali i další cvičení. Jde nám to moc pěkně!

V matematice jsme zkoušeli vymyslet všechny možné taneční páry z pěti dětí, také jsme se snažili najít všechny vizitky ze tří čísel. Snažili jsme se vypočítat příklady co nejlehčím způsobem, řešili jsme příklady s vláčky i s částí tyčí. Také jsme porovnávali zvířátka ve družstvech, hledali jsme součet tří čísel, tak aby byl právě sedm a přemýšleli jsme nad parketami. No a došlo také na hady. Ve čtvrtek jsme hledali a zakreslovali co nejvíce různých řešení s parketami, hráli jsme autobus a snažili se vyřešit kouzelníkovo bludiště.



24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page