top of page

První týden v Kokošce

Hurá! Konečně jsme se dočkali! Po velkém těšení ( i velkých přípravách a vymýšlení učitelů) jsme zase v Kokošce! Máme krásně čistou, vymalovanou družinu zařízenou novým nábytkem!

První tři dny školy jsme ještě prázdninovali. Přečetli jsme si prázdninová přání, co jsme na konci školního roku schovali do naší předpovídací krabice (spousta přání se nám splnila!). Učili jsme se vytvářet myšlenkové mapy, nejprve ve dvojicích, pak společně. Povedla se nám super společná mapa prázdnin. Ozdobili jsme ji ručně malovanými pohledy z prázdnin. Nejprve jsme je namalovali, pak jsme hádali, co za příběh představují, nakonec sám autor pohledu prozradil, co nakreslil. Venku jsme si hráli nejen na zloděje, ale i seznamovací hry, abychom se lépe poznali s novými dětmi a s Anežkou! Do písku jsme si malovali směrové ružice, vydali jsme se na sever a pak zas na jih..Určovali jsme na mapě, jakým směrem od Prahy jsme o prázdninách cestovali, hledali na mapě místa a města, kde jsme kdo byli. Z mapy jsme pak i vystoupili a cestovali pískem do ciziny. Na sever a hlavně na jih, k moři. Prázdninové příběhy jsme zapsali do souvislého vyprávění. Pro radost jsme si své zážitky předvedli pantomimou a vyprávěli pod nadvládou různých klobouků. Pod žlutým jsme prázdniny viděli sluníčkově optimisticky, pod černým tragicky a pesimisticky a bílý klobouk nám pomohl odpoutat se od emocí a popsat pouze fakta.

Nejvíc se teď těšíme do Krkonoš na společný seznamovací víkend. Za chvíli vyrážíme!!


62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page