top of page

První týden v říjnu v 5. a 6. třídě

Jak to vidí děti

V pondělí jsme řešili pravidla, v úterý jsme vymysleli pravidla na mobily. Ve středu jsme šli do satalické obory. Pak jsme zastavili na místě, kde jsme svačili a já a Ella vystřelovaly šumáky. Lenka se nás potom ptala na ruzné otázky. Když jsme dorazili na paseku, holky ze čtvrté třídy nám řekly, že budeme hrát hru. Měli jsme sesbírat co nejvíce různých krásných věcí. Pak Ema, Bára a Kája našly houpačku, která byla asi tři metry vysoká. Krištof nás tam vysazovat a určil, že se každý můžeme zhoupnot třikrát. Byla s námi i Sára.

Další den jsme si vyhlašovali místa ze včerejší hry. Josef zkončil čtvrtý, já s Ellou třetí. První byla Kája. Poté jsme začali dělat želé a další den ho snědli.

Kokošáci


Expedice Vinoř 5.10.2022

Další celokokošácká expedice, tentokrát do Vinořského parku. Díky pomoci těch nejstarších jsme bez problému dojeli do Vinoře, kde se k nám připojila ještě Sára s psíkem. Samozřejmě jsme museli zahájit svačinkou a vyzkoušet všechny prolejzačky a houpačky, které jsme na hřišti potkali 😊

Pak už následoval přesun do lesa, kde si pro prvňáčky připravili ti starší hru. Představili jí a rozdali sáčky na sběr listů a plodů a všeho možného, aby si pak mohli děti v Kokošce vytvořit z přírodnin vílu. Také jsme prozkoumali okolí a objevili kromě skal i perfektní houpačku nad vodu. A jen díky odvaze dětí a Krištofa jsme jí i vyzkoušeli. Byl to skvělý zážitek. Díky za něj všem!

Pak jsme se přesunuli směrem k Satalicím, prošli jsme kaštanovou alejí, kde jsme doplnili zbylé sáčky… Myslím, že jsme domů odnášeli tak 20 kilo kaštanů. Samozřejmě jsme se tam museli zdržet, abychom jich nasbírali co nejvíc. Dali jsme oběd a protože jsme objevili už v pořadí třetí houpačku, tak jsme se zase houpali. Díky pomoci a organizaci holek se opět vystřídali všichni, kteří chtěli a moc jsme si i poslední místo užili.

Pak už jen na autobus a domů. Cestou jsme potkali také spoustu vojáků na cvičení, viděli jsme výjezd požárního auta v Satalicích, samozřejmě letiště ve Kbelích a vlak…

Druhý den si připravili děti pro prvňáčky vyhodnocení, udělili diplomy a medaile. Všichni si to myslím moc užili a byli skvělí, stateční a vůbec si nestěžovali, že je bolí nožičky 😊

LenkaExtrakce DNA 06.10.2022

Zahájili jsme opravdové experimentování. A hned ze začátku jsme se pustili do získání DNA z banánu. Postup byl jednoduchý, všichni se chtěli zapojit. Museli jsme si připravit roztok pro extrakci, rozmixovat banán, přefiltrovat přes gázu a pak vysrážet alkoholem….a co jsme získali? Bílou mlhu ve sklenici 😊 A to je právě ta DNA, která se uvolnila z buněk.

Někteří si zkusili získat a „zviditelnit“ i vlastní DNA ze slin. A i to se povedlo. Máme mix tří DNA dobrodruhů, kteří se nebáli si minutu vyplachovat ústa slanou vodou! A to vůbec není jednoduché. Díky za odvahu a skvělou práci!

Lenka
14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page