top of page

Poprvé od PAND

V pondělí při kruhu jsme si povídali o společném tmelícím rodinném víkendu. V úterý jsme si pak zpívali s kytarou. Moc děkujeme Jandům za zapůjčení kytary, hraje krááásně!

Jelikož už jsme byli poslední třídou, která ještě neměla své zvířecí jméno, pustili jsme se do zodpovědného výběru. Vyhrály pandy! A tak jsme si hned každý svou pandu nakreslil, zalaminoval a přilepil na lavici. Odpoledne s Markétou jsme si pak nakreslili na dveře plakát Vítejte v pandí džungli! Je nádherný!

Ve středu jsme se vypravili do Historyparku v Ledčicích spolu s Axolotly. Začali jsme si totiž tak trochu povídat o historii, přemýšleli jsme nad obrázky z různých období, který je dřívější, který pozdější, četli jsme si Človíčkova dobrodružství, třeba jak objevil oheň. A v Historyparku nás čekala spousta praktických úkolů. Pokoušeli jsme se rozdrtit pšenici na mouku pomocí dvou kamenů, později jsme ji umleli mezi dvěma velkými kamennými kotouči, to už nám šlo o dost lépe. Z umleté mouky jsme si pak ve škole udělali placky, které nám pan kuchař upekl. Byly s máslem a karamelem prostě výborné! Také jsme zkoušeli různé typy tkaní, brousili jsme si kamennou sekyrku, v pískovém modelu jsme si zkoušeli, kde je nejlepší postavit si vesnici tak, aby nám ji nespláchl déšť. Pomocí detektorů kovu jsme hledali kovové předměty. A setrvačníkovou vrtačkou jsme se snažili provrtat si kousek dřeva nebo kamínek. Navíc bylo krásně a viděli jsme horu Říp, kam se brzy vypravíme.

Při češtině jsme se učili a opakovali jsme si básničky o abecedě, porovnávali jsme abecedu českou a anglickou i s její výslovností, hráli jsme si hry s abecedou,skládali jsme ji z velkých písmen ve skupinách, řadili jsme se podle abecedy podle jmen i příjmení.

S Pepou jsme si četli o kuličce Hadu, vlastně Duha, každá barva této kouzelné kuličky byla jedna postavička, která Pepovi, a teď i nám, pomáhá. S Pepou i podle našich kartiček s pravidly z loňského roku jsme si snažili uvědomit, zda už všechna pravidla dodržujeme. A natrefili jsme na pravidlo, že si bereme jen tolik jídla, kolik sníme. A tak jsme si povídali o panu kuchaři a o ochutnávání neznámého jídla a o tom, co by nám chutnalo více a panu kuchaři jsme hned napsali dopisy. Měl velkou radost a hned nám splnil nejčastější přání - jahodové knedlíky!

V matematice nám všechno šlo moc pěkně. Opakovali jsme si tria a sčítací trojúhelníky, skládali a počítali jsme čtverce a obdélníky z dřívek, přemýšleli jsme a hledali několik řešení úloh s parketami, zapisovali jsme šipkové zápisy do příkladů a řešili jsme hady.


Byl to super týden!
25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page