top of page

Od Vánoc ke Třem králům

Ahój! Už tu máme nový rok 2024!

Ve středu jsme se sešli v Kokošce. Nejprve jsme si spolu s tučňáčkovými kartami pověděli, co jsme o prázdninách zažili. Pak jsme si zahráli hru Dárek. To se vždy dva pozdraví a pěkně si předají dárek, dalšímu pak předají dárek, který dostanou, a tak pořád dál. Je těžké soustředit se a předat dál ten správný, když se to pořád mění. Pak jsme si spolu ozdobili společný papírový stromeček nalepený na čtvrtce a vyrobili a nakreslili jsme si dárečky, které jsme pod něj nalepili. Každý den až do pátku jsme si je pak postupně rozbalovali a hádali, co je to za dárek a kdo ho dostal. Také jsme si povídali o stromech a o tom, jestli je lepší mít umělý či živý vánoční stromek a o květinách, které trháme do vázy a o kráse, pomíjivosti a úctě.

Také jsme si poskládali malinké papírové lodičky a zapálili jsme si jednu voskovou lodičku štěstí. Ke všem našim lodičkám lodička štěstí připlula nebo aspoň nad naší loďkou proplula. 

O dárečkách jsme si i povídali s Pepou a snažili jsme se představit si, jakým dárkem bychom chtěli být.

Také jsme si začali číst naše vánoční prázdninové deníčky a při tom si vyprávěli. Každý den jsme si jich stihli přečíst několik.

Ve čtvrtek jsme si s axolotly zahráli hru na Buď a nebo. Občas bylo těžké se rozhodnout, když obě možnosti byly strašné. No rozhodněte se, jestli byste radši celý rok nepoužívali mobil nebo nejedli sladké. Čím starší děti, tím těžší rozhodování.

S Pepou jsme si pak četli povídání o Třech králích. Podtrhali jsme si text po rolích a pak jsme si ho i po rolích četli a zpívali jsme si a dokreslovali Pepovi kostým krále. V matematice jsme řešili sčítací trojúhelníky, dělili spravedlivě barevné hůlky, počítali se šipkami a přemýšleli jsme kolik různých dvoupodlažních staveb lze postavit ze dvou krychlí. A protože jsme měli ve třídě velký nepořádek a museli jsme odstrojit stromeček a věnce a vyhodit větve, tak jsme se pustili do uklízení a umývání lavic.

V pátek jsme si ještě psali, co nás baví a nebaví, co nám jde či nejde v češtině i matematice, abychom si to všechno uvědomili, protože nás brzy bude čekat přezkoušení s Danou a pololetní vysvědčení.

Jo, a také tu máme na zkoušku Hedvičku. 17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page