top of page

Nový školní rok 2023/2024

Poprvé od druháčků!


Hurá! Začal nám nový školní rok!


Tak jsme se tu zase všichni potkali. Pěkně venku, při společném kruhu. Nejprve jsme se vzájemně představili s novými dětmi i jejich rodiči. Pak jsme si zahráli hru, místa si vymění na prázdninové téma. Po přestávce jsme si, děti ze všech tříd i vyučující, sedli společně do kruhu a přečetli jsme si přání na prázdniny z naší prázdninové krabice, řekli jsme si, zda se nám přání splnila a hned jsme si napsali přání nová, tentokrát, co bychom chtěli zažít během školního roku. A už tu bylo půl dvanácté a pan kuchař nás čekal s výbornou rajskou na přivítání.

V úterý při společném kruhu druháčků a axolotlů jsme si zahráli povídací prázdninovou hru. Měli jsme za úkol si na papírek napsat 3-5 čísel, o kterých jsme jen my věděli, co označují. Pak jsme se vzájemně ve dvojicích potkávali a hádali jsme podle čísel, co že jsme to zažili. Třeba 5 mohl být počet táborů, na kterých jsme byli. A pak už nás čekala práce ve skupinkách s axolotly na myšlenkových mapách prázdnin, kdy jsme se do větví či jakéhosi pavouka snažili roztřídit to, co prázdniny pro nás představují. Pracovalo se nám všem moc hezky, mapy se opravdu povedly. Po obědě jsme si je představili a vzájemně ve skupinkách se ocenili.

Ve středu jsme se zase sešli celá Kokoška, tentokrát, abychom si společně řekli, jak chceme společně fungovat, přemýšleli jsme nejprve v menších skupinkách, co nám brání se v klidu učit a užívat si přestávky a expedice, pak jsme se snažili najít řešení a věty přeformulovat pozitivně. Měli jsme hodně nápadů na řešení, něco jsme i odložili k pozdějšímu podrobnějšímu probrání. Pak jsme si k ruce vzali naše loňská tři velká pravidla a přemýšleli jsme, pod které pravidlo se naše nové nápady schovají. A protože se schovaly všechny nové nápady pod stará pravidla, tak jsme na souhlas s loňskými pravidly každý k pravidlům obtiskl palec a naoplátku dostal zelený kokoščí náramek. Po obědě jsme si pak s Markétou venku zahráli moc legrační kolektiv tmelicí hry.

Ve čtvrtek jsme si při společném kruhu s Axolotly na slepé mapě ČR snažili ukázat přibližné místo, kde jsme o prázdninách byli. Pak už sami druháčci, jsme si na slepou mapu položili pohledy z prázdnin, které jsme Daně poslali a četli jsme si ve vzpomínkovnících, co všechno jsme zažili. Založili jsme si také naši druháčkovskou kroniku, všichni jsme se do ní podepsali a nalepili obrázek z prázdnin. Také jsme dostali nové pracovní sešity a hned jsme si udělali 2 stránky do písanky a do tabulky v matematice jsme si udělali soutěž o nejoblíbenější sport.

V pátek po angličtině jsme si zdobili první stránku Kokopisníku a vybarvovali rozvrh a sami jsme si pak stránky zalaminovali. Užili jsme si chvilku s písankou a po obědě jsme si vyrobili kuličku HADU, o které si letos s Pepou budeme číst.

Krásný víkend. A v pondělí se sejdeme na nádraží!


31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page