top of page

Lovci znaků

Tak jsme se zase sešli v pondělí všichni v Kokošce. Povídali jsme si o tom, proč se hledá nový ředitel a jestli to můžeme my, děti, nějak ovlivnit. 

Při češtině jsme si povídali o tom, jak se nám četly texty domácích úkolů, pak jsme se učili, kdy psát velká písmena v zeměpisných názvech, trénovali jsme si svou adresu a napsali jsme si i diktát. Také jsme se učili psát zeměpisné názvy s velkými písmeny. Běhali jsme do kobercovky k mapě a ve třídě jsme si pak do sešitu zapisovali, řeky, města, hory. A hlavně jsme si pak nakreslili svou vlastní mapu s vtipnými jmény. Určitě si dokážete představit třeba Zvířátkov nebo Sladkozemi. Také jsme četli příběh o počítačové myši, kterou přišly navštívit živé myšky. Udělali jsme si pak diagram toho, co mají společného, čím jsou rozdílné, a pak jsme vymýšleli a psali vysvětlení do sešitu k dalším mnohoznačným slovům.

Při matematice jsme si zakrývali čísla ve stovkové tabulce a hádali, co je ukryté. Také jsme vraceli neposedy zpět do příkladů, vymýšleli, jak umístit čísla do bytečků, aby se z nich daly vypočítat příklady a hlavně jsme řešili výstaviště, bylo to těžké, protože v každém řádku muselo vyjít konkrétní číslo. Pak jsme vymýšleli výstaviště i pro spolužáky a řešili jsme jejich. Čekaly nás také příklady na sčítání a odčítání, zapeklitý problém s dětským hřištěm a autobusem.

Ve středu jsme se vypravili do Holešovické tržnice na výstavu Lovci znaků. Cestou jsme si pohráli u Vltavy. Bylo tam spousta ptáků, dokonce i dvě mladé labutě. Na výstavě jsme se změnili v luštitele, badatele. Splnili jsme spoustu úkolů a nakonec vyluštili šifru. Moc se nám tam líbilo. Ve škole jsme pak pokračovali vyprávěním o písmu, zkusili jsme si psát krasopisem, hlaholicí i runovým písmem. Dokonce jsme si zkusili psát i malovat husím brkem.


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page