top of page

Jak všechno bylo trochu jinak (29. 4. - 3. 5.)

Tento týden jsme zahájili naprosto netypicky a vyrazili se všemi Kokošáky rovnou na expedici. S Radkou a Danou jsme vyrazili nejprve vlakem a následně autobusem na jedno úžasně zábavné místo, kde na nás už čekala Agnes. No ano, Kokoška vyrazila do Mirákula. Hurá! Nejprve jsme tedy s Agnes prošli místní lesní stezku, to abychom nemuseli učení dohánět jindy. A tak jsme si chvilku povídali o různých ekosystémech, a co v nich najdeme, co je to živá a neživá příroda a prozkoumali různé typy dřevin. To naštěstí nebylo tak dlouhé a nám zbylo spoustu času na prolézačky, skákačky, tunely a klouzačky. S Agnes jsme se potkali vždy jednou za hodinu, aby nám přepočítala všechny končetiny, ale jinak jsme si mohli užívat, jak jsme chtěli a potřebovali. Počasí se nám vyvedlo náramně a v parku bylo málo lidí, prostě ideálně výlet. 

V úterý jsme na téma ekosystémů navázali. Podívali jsme se na video z dílny Nezkreslené vědy a společně si pak znovu připomněli, co to ten ekosystém vlastně je. Na příkladu lesa jsme popsali, jaké zástupce živé a neživé přírody najdeme a jak se vzájemně ovlivňují. Hledali jsme různé příklady ekosystémů a určovali, které jsou přírodní a které byly vytvořeny člověkem. Každý si pak vybral jeden ekosystém, který zpracuje a představí na konci května ostatním. Těšit se tak můžeme na různé lapbooky, animace i prezentace. 

Po volné středě následoval učící se čtvrtek. Jako češtinářskou rozcvičku jsme tentokrát od Agnes dostali šifru, kde různé části slov byly nahrazeny číslem nebo matematickým znaménkem. Páťáci se pak vrhli na zkoumání číslovek, jejich vyhledávání v textu a určování druhů. Čtvrťáci mezitím zkoumali další vzory podstatných jmen, tentokrát ženského rodu. Poté jsme už ale strávili zbytek dne venku, dokonce i informatiku jsme si nechali až na pátek. Vytvářeli jsme totiž vlastní expozice do muzea měr a jednotek. Rozdělili jsme se do týmů, do kterých jsme od Agnes dostali bambusové tyče, metr, provázek, zahradnické i normální nůžky, fixu a křídy. Naším úkolem bylo vytvořit modely jednotek délky, ale někdo zvládl i modely obsahu a objemu. 

Pátek utekl jako voda, to ostatně skoro vždy. Po obědě jsme místo čtení měli výjimečně informatiku, i ta ale probíhala trochu jinak než obvykle. Konečně jsme totiž objevili, co se skrývá za tajemné vystřihovánky uprostřed našich sešitů s Emilem. Po chvilce zkoumání jsme přišli na to, že je to pexeso. Místo klasických stejných dvojic jsme hledali dvojice příkazů a jejich následků. Každý si nakonec stihl zahrát hned několik her a někteří zvládli i úkoly s Emilem na počítači. A teď hurá na víkend!11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page