top of page

Jak to bylo u páťaků a šesťáků na Mikuláše

V pondělí jsme si nejdříve připomínali pravidla v kruhu. Zjistili jsme, že se nám je čím dál tím více daří dodržovat a že je nám i díky tomu při kruhu čím dál příjemněji. Poté jsme se začali zamýšlet i nad třídními pravidly, řešili jsme, co nám ve třídě chybí, nebo naopak přebývá a jak bychom chtěli třídu zlepšit. Pak jsme se chystali na mikuláše, převlékli jsme se do našich převleků a vyrazili do mladších tříd. Tam jsme jim pak zahráli skvělého Mikuláše, kterého navíc doprovázeli tři čerti a tři andělé. Pak již následovala čeština s Agnes, dílna čtení a na závěr jsme tvořili vlastní projekty při studovně.


V úterý jsme nejprve měli matematiku s Radkou, po které nás čekala angličtina s Magdou. Na závěr jsme pak měli společnost s Krištofem, na které jsme se ponořili do tajů pravěku. Družina se přitom změnila v archeologické naleziště, kde jsme nalezli spoustu artefaktů, které jsme poté museli roztřídit a vydedukovat, jaké kultury nám je zanechaly.


Středa byla velmi neobvyklá, měli jsme totiž jazykový den! Dorazila k nám Aneta, která nám představila španělštinu. Nejprve nám ukázala, kde všude se španělsky mluví a jak vůbec španělština zní. Pak už nás čekalo představení základních španělských frází, díky kterým jsme pak všichni zvládli krátce si ve španělštině popovídat.


Ve čtvrtek jsme nejprve měli s radkou matematiku, poté nás čekala příroda. Na té jsme zkoumali atomy a poté naši třídu prostoupily nejrůznější vůně. Na závěr jsme ještě měli hodinu češtiny.

V pátek jsme naopak češtinou začali, pak nás čekala dvouhodinovka angličtiny, abychom nakonec celý týden zakončili matematikou.
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page