top of page

Jak to bylo u páťaků a šesťáků na Mikuláše

V pondělí jsme si nejdříve připomínali pravidla v kruhu. Zjistili jsme, že se nám je čím dál tím více daří dodržovat a že je nám i díky tomu při kruhu čím dál příjemněji. Poté jsme se začali zamýšlet i nad třídními pravidly, řešili jsme, co nám ve třídě chybí, nebo naopak přebývá a jak bychom chtěli třídu zlepšit. Pak jsme se chystali na mikuláše, převlékli jsme se do našich převleků a vyrazili do mladších tříd. Tam jsme jim pak zahráli skvělého Mikuláše, kterého navíc doprovázeli tři čerti a tři andělé. Pak již následovala čeština s Agnes, dílna čtení a na závěr jsme tvořili vlastní projekty při studovně.


V úterý jsme nejprve měli matematiku s Radkou, po které nás čekala angličtina s Magdou. Na závěr jsme pak měli společnost s Krištofem, na které jsme se ponořili do tajů pravěku. Družina se přitom změnila v archeologické naleziště, kde jsme nalezli spoustu artefaktů, které jsme poté museli roztřídit a vydedukovat, jaké kultury nám je zanechaly.


Středa byla velmi neobvyklá, měli jsme totiž jazykový den! Dorazila k nám Aneta, která nám představila španělštinu. Nejprve nám ukázala, kde všude se španělsky mluví a jak vůbec španělština zní. Pak už nás čekalo představení základních španělských frází, díky kterým jsme pak všichni zvládli krátce si ve španělštině popovídat.


Ve čtvrtek jsme nejprve měli s radkou matematiku, poté nás čekala příroda. Na té jsme zkoumali atomy a poté naši třídu prostoupily nejrůznější vůně. Na závěr jsme ještě měli hodinu češtiny.

V pátek jsme naopak češtinou začali, pak nás čekala dvouhodinovka angličtiny, abychom nakonec celý týden zakončili matematikou.
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Sotva jsme po prázdninách začali chodit do školy a už je tu prosinec, to nám to ale rychle utíká. I proto jsme v pondělí ráno ohlíželi za tím, co už máme za sebou a jak jsme se od června posunuli. Agn

bottom of page