top of page

Jak to bylo v 5.-6. třídě po Novém roce

Aktualizováno: 17. 1.

V úterý se k nám přišel podívat nový kluk Tobík. Pak jsme měli společnost a tam jsme se rozdělili do dvou skupin a diskutovali jsme, co je lepší jestli lovci nebo zemědělci. Nakonec vyhráli zemědělci.


Ve středu jsme jeli do muzea filmu tam jsme vyráběli svoje vlastní animace. Bylo to tam super. Pak jsme si povídali o flipbooku.
Ve čtvrtek jsme si na češtině povídali o třech králích. Řekli jsme si kdo, je kdo, třídíli jsme text.

V pátek jsme si na aj povídali o velrybách.


S chemikem v kuchyni - analýza


Poprvé jsme si vyzkoušeli opravdovou práci chemika. Měli jsme za úkol zjistit, které látky obsahuje neznámá směs. Ve skoro detektivním pátrání jsme měli několik podezřelých “chemikálií”, které byly smíchány dohromady. Směs jsme analyzovali a látky určili. Zkoumali jsme její fyzikální i chemické vlastnosti (barvu, zápach, skupenství, rozpustnost, reakci s kyselinou,...). Všichni pracovali se zaujetím a jako opravdoví chemici. Úspěch byl zaručen, při prezentaci se podařilo všechny látky odhalit a určit. A jaké to byly? Sůl, pepř, soda, uhlí, hypermangan a skalice modrá.

39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Sotva jsme po prázdninách začali chodit do školy a už je tu prosinec, to nám to ale rychle utíká. I proto jsme v pondělí ráno ohlíželi za tím, co už máme za sebou a jak jsme se od června posunuli. Agn

bottom of page