top of page

Jak se z nás stali redaktoři (19. - 30. 5. )

Poslední dva týdny je byl v Kokošce šrumec jako ve správné novinářské redakci. Nejenom, že pečlivě plánujeme naší školu v přírodě, ale také k nám chodí různé návštěvy, vyrážíme do terénu a vydáváme vlastní číslo zábavně-poučného časopisu. A spoustu z toho jsme stihli na našich kruzích. Například v pondělí jsme se ohlédli za letošními expedicemi a plánovali, jak by mohly vypadat příští rok. Při těch třídních řešíme, co ještě musíme stihnout do konce roku. Mezi naše oblíbené kruhy teď ale patří ty otázkové. To nám Agnes vždycky přečte nějaký příběh, ve kterém se někdo nechová úplně správně a my pak mezi sebou diskutujeme, proč to není správné chování a co bychom mu doporučili. 

Naším hlavním tématem jsou ale poslední dva týdny především zvířata. Ten chystaný časopis je právě o nich. Společně jsme si stanovili, jak by měli jednotlivé stránky vypadat a co by měly obsahovat. Také jsme se shodli na tom, že o pejscích a kočičkách toho víme už více než dost, a proto si každý vybere zvíře, které není tak obvyklé. A tak vznikla kapitola o chřestounovi, fenkovi, koale, tarbíkovi, binturongovi, pásovcovi, pandě červené, promyce mungo, lumících a O některých jsme dokonce někteří z nás ještě neslyšeli. V průběhu hodin projektů jsme tak zjišťovali informace o jednotlivých zvířatech, které jsme zapisovali do jejich medailonků a vymýšleli zábavné úkoly, které budou na protější stránce. Učili jsme se dávat si navzájem zpětnou vazbu tak, aby nám pomáhala. Agnes pak všechno nakopíruje a sváže, a tak bude mít každý svůj výtisk s vlastní obálkou. Moc se na to těšíme!

V matematice jsme se naučili novou úplně skvělou věc - násobit pod sebou. Ze začátku to byl trochu oříšek, protože jsme si nejdříve připomínali indické násobení. Pak nás Agnes nechala podle řešených příkladů přemýšlet, jak to asi funguje. A mnozí z nás na to po chvilce přišli. A ti pomohli těm, kteří na to hned nepřišli. Druhý den už to víceméně zvládali všichni, i když některým stále víc vyhovuje indický způsob. Násobilku jsme ale procvičovali i v jiných úlohách. Také jsme hodně rýsovali a zkoumali různé rovinné útvary, hlavně trojúhelníky a čtyřúhelníky.

V českém jazyce zakončujeme vyjmenovaná slova řadou po V. Jako obvykle jsme si ji předvedli pohybem a vytvořili hádankové kartičky. To se je snažíme popsat tak, aby je každý poznal, ale zároveň nemůžeme použít to dané slovo ani slovo příbuzné. Hojně jsme se věnovali slovním druhům, kdy jsme si znovu připomněli a zahráli pohádku o Království slovních druhů. Dva druhy nás teď obzvláště zajímají - předložky a příslovce. Zjistili jsme například, že se předložky bojí, a proto nechodí nikdy sami. Věnovali jsme se i čtení a psaní, jako každý týden. A Agnes nám dokonce zase přečetla kousek Karlíka - juchů!

A středy byly taky moc fajn. Jednou jsme se vydali vyřádit do Mirákula, kde to bylo moc príma. Jen nás tedy na závěr spláchla bouřka. Druhou středu jsme se vypravili do Národního muzea, kde jsme zkoumali všelijaká zvířata a po delší době nás opět doprovodila Markéta, která úspěšně složila všechny zkoušky. Moc ji gratulujeme!

 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Potřicátéšesté od Želv

Poslední letošní stěhování Představte si, že jsme se rozhodli, že úplně přestěhujeme lavice. Povídali jsme si totiž s našimi kartami o...

 
 
 
Potřicátépáté od Želv

Mirákulum To nám ten týden zase utekl. Do středy jsme u nás ještě měli na zkoušku Vojtu a Hermínku. I v Mirákulu s námi ještě byli....

 
 
 

Comments


bottom of page