top of page

Jak nám to rychle utíká (3. - 7. 6.)

Je začátek června a ve vzduchu jsou cítit jahody a prázdniny. Naše dny jsou si teď velmi podobné. Opravujeme a dopisujeme testy z matematiky a češtiny, což nás sice ještě trochu trápí, ale už to máme skoro hotové. Také si navzájem prezentujeme své výstupy za květnový projekt o ekosystémech. Vytvořili jsme lapbooky, prezentace, animace, dřevěné modely. A navzájem svou práci obdivujeme, protože vše, co jsme zatím viděli, bylo úžasné. Ne všichni sice splnili všechna kritéria, ale během odpovídání na následné dotazy ukázali, že svému tématu dobře rozumí. Během prezentací zkoumáme i ohromnou mapu světa, která vypadá trochu jinak, než jste možná zvyklí. Jednotlivé kontinenty a oceány jsou totiž vyobrazeny v reálném poměru. Zkoumáme tedy i kde se jednotlivé ekosystémy nachází a jak se třeba promění podle toho, v jakém podnebném pásu se nachází. 

Den, který se vymykal z našich zaběhnutých kolejí, byl tentokrát čtvrtek. Vydali jsme se totiž do Holešovické tržnice lovit znaky. Tak se totiž jmenuje výstava zaměřená na písmo a typografii, kterou jsme navštívili. Na různých stanovištích jsme si mohli vyzkoušet různé úkoly. Čistili jsme ulice od graffiti, hráli šibenici, vyzkoušeli si skládat text do tisku, posílali si telegramy, hráli fotbálek s písmeny místo obvyklých hráčů. Také jsme psali na ohromném psacím stroji, kde jsme po jednotlivých písmenkách museli skákat. Určitě jsme na něco zapomněli, ale kdo jste ještě neviděl, tuto výstavu doporučuje 10/10 Axolotlů. Následoval přesun na ostrov Štvanice po krásné nové lávce, kde jsme si v trávě u řeky udělali piknik. Přímo v řece jsme se někteří i trochu cachtali, byla strašlivácky studená. Naši expedici jsme zakončili vynikající malinovkou. To už bylo skoro jako o prázdninách!
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page