top of page

Jak jsme vyráběli svíčky

Od prvňáčků


V pondělí jsme se sešli s prostředními Kokošáky v kobercovce. Zapálili jsme si první svíčku na adventním věnci a posílali jsme pak po kruhu přání, pro sebe, i pro ostatní. Kdo nechtěl nahlas nic říct, poslal naši mluvící mušli dál. Poslední kolo bylo tiché. V duchu jsme si každý přál tajné přání. A bylo moc krásně, v společném tichém kruhu se svíčkou, která se měnila v malého skřítečka, uprostřed.


V pondělí jsme se pak chvíli učili, a také za námi přišla Róza s dramatickou výchovou. Nejprve jsme si s ní hráli hry, pak jsme si povídali ve dvojicích o oblíbených knížkách a pak jsme si vytvářeli živé obrazy na motivy těch knih, ostatní se mohli také zapojit a hádat, co obraz představuje. Také jsme se tento týden učili. V češtině nové písmenko P. To byste neřekli, co všechno začíná na P. Celé věty jsme se slovy na toto písmenko napsali, a že nás napadala i slova tak trochu neslušná! Také jsme si procvičovali už probraná písmena a slabiky, četli jsme, hráli si s tabulkou slov. A jako vždy i společně s velkými.


V matematice jsme stavěli složitou stavbu z 8 červených a 8 modrých kostek, těžké bylo to, že některé kostky nebyly na obrázku vidět a nám, některým, dalo dost práce stavbu správně postavit a pak i spočítat, kolik kterých kostek je v každém patře. Pro některé byly také výzvou další sčítací trojúhelníky. No, a moc nás bavilo vymýšlet příklady na krokování pro naše figurky tak, aby nevyšly ven z krokovadla i hledat všechny možnosti při hraní si s parketami.


Ve středu jsme se, tentokrát celá Kokoška, vydali do svíčkárny v Šestajovicích. Byla velká zima, když jsme chvíli svačili a běhali na hřišti v Šestajovicích, i když celý den krásně svítilo sluníčko. V areálu svíčkárny nás potěšila spousta zvířátek. Některá jsme si i hladlili a krmili popkornem pro zvířata. Pak už jsme se pustili do zdobení svíček. Každý jsme měli dvě dlouhé svíčky, které jsme namáčeli do barev podle své fantazie. Také jsme si ovoněli všechny koupelové soli a vybrali jsme si do svého pytlíčku, ty, co nám voněly nejkrásněji. Také jsme dostali skořápkové svíčky. Mohli jsme si vykrojit i vlastní mýdlo nebo přikoupit další svíčky a ozdobit si je. Moc nás to bavilo!


Mezi třeťáky a čtvrťáky, tentokrát od Laury a Verunky


V pondělí jsme měli Krištofa a říkali jsme si, co musí mít knížka. Například autora, ilustrátora atd. A pak nám řekl, že máme napsat knihu.

V úterý jsme na matematice dělali úlohy z rovnic a třeťáci algebrogramy. A English jsme dělali něco, co si nepamatuju (Pozn. Agnes: Nerozumíte? Já moc taky ne.). A vyráběli jsme třídní stromeček a vánoční vybarvovačku.


Ve středu jsme šli celá Kokoška <3 do svíčkárny a vyráběli svíčky a sůl do koupele a lodičky a všechno to bylo ze svíček. A taky jsme si mohli něco koupit.


Ve čtvrtek jsme vymýšleli pravidla do naší třídy a pak jsme pracovali na našich knížkách. (Pozn. Agnes: Pravidla ještě nemáme, ale udělali jsme důležitý krok k jejich tvorbě. Diskutovali jsme nad tím, co vše může ovlivňovat vztahy ve třídě. Přemyšleli, co z toho je pozitivní, co negativní, a jestli se to v naší třídě objevuje.)


V pátek jsme venku se staršími hráli fotbal, potom jsme šli nahoru a měli ájinu a hráli jsme dráčka. Na konci vyučování jsme psali kroniku a prvňáci nás otravovali.
42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page