top of page

Jak jsme vynalézali
V pondělí jsme se vydali do kina Světozor na film o Leonardovi da Vinci. Někdo byl z filmu nadšen, někdo se trochu bál, někdo se v ději ztrácel. Každopádně jsme nakrmili naši fantazii spoustou nápadů, nákresů vynálezů. A tak jsme se hned po příchodu z kina pustili do vynalézání. Měli jsme sice kreslit pouze plány, ale mnozí jsme se hned pustili do tvoření. V úterý po obědě jsme se pak s Axolotly sešli v kobercovce a své vynálezy jsme si představili. Byly zde třeba Létající tenisky, Robopes, Peřinový robot, Písanková tužka, Brýle na výsledky, Odpadkolapač, Sazeč semínek, Tiskařský stroj i oblečky a domečky pro krychle, Ovívací ptáček, Rozpouštěč vosku i Pirátská loď. Nápadů byla spousta a našich otázek k jejich fungování také.

Ve středu si pro nás připravili Sloni ekologický program. Rozdělili si nás do skupin a pak už jsme mohli plnit úkoly na šesti stanovištích. Na jednom z nich jsme si povídali o tom, jak je mimo jiné špatné pálit plasty a na druhém jsme si to v praxi vyzkoušeli, protože jsme z pet- lahví vyráběli kytičky. Na jiném stanovišti jsme si mohli vyrobit mýdla a na dalších jsme plnili testy, podle obrázků jsme rozhodovali, co je pro planetu dobré, co ne a kreslili jsme své nápady na to pro Zemi dobré. No a v pátek Fáfa přinesl tablet, kde jsme planety pro změnu ničili, to by nám šlo.. Po obědě jsme si pak ve skupinách mohli zahrát ještě těžké ekologické Riskuj a každý jsme napsali do svého srdíčka, kam jsme dostávali razítka za splněná stanoviště, krásný vzkaz pro Zemi.

Bylo to super a moc děkujeme Slonům!

Také jsme se stačili učit.. Při češtině jsme si povídali a četli o lesních zvířatech. O tom, jak přečkávají zimu. Vymýšleli jsme si i legrační otázky a odpovídali jsme na ně, jako že jsme my ta lesní zvířátka. Na tom jsme si procvičovali různé druhy vět. Také jsme vymýšleli věty podle zadání. Třeba podstatné jméno, sloveso, předložka, podstatné jméno. Dost jsme se nasmáli, až Dana musela zakázat kakací tematiku. Naučili jsme se také vyplnit Vénův diagram, ten název ovšem neznáme. Jedná se o to, že jsme hledali, co platí zároveň pro psa i srnu a co jen pro každého z nich. Také jsme si napsali životabáseň o srnci. To si představíte, že jste srnec o dokončujete věty. Jo, a procvičovali jsme psaní i po měkkých souhláskách.

Při matematice jsme si dávali hádanky při kterých si vždy jeden myslel jednu ze staveb a ostatní ji museli popisem uhádnout. Také jsme si vymýšleli koláčové slovní úlohy na dělení na části. Zvládli jsme i těžkou sčítací tabulku a vymýšlení příkladů, kde jsme znali jen znaménka a součet.

A teď už hurá na jarní prázdniny!

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page