top of page

Jak jsme si užili ateliéry

Byla to paráda! Vlastně jsme se učili a neučili. V pondělí jsme se sešli celá Koko v kobercovce, rozdělili jsme se do týmů a vydali jsme se podle rozpisu navštívit čtyři stanoviště. Na jednom jsme s Ondřejem, tátou Idy, vymýšleli křížovky, na druhém jsme malovali s Anežkou tuší, na třetím s Pavlou malovali pomocí kuliček a provázku a na čtvrtém s Danou poslouchali ukázky nejen vážné hudby a znázorňovali jsme pomocí různých značek tempo, hlasitost, náladu hudby a psali a kreslili jsme si, jak na nás působí.

V úterý bylo rozdělování složitější, protože některé dílny neprobíhaly celý den, a tak jsme si museli sestavit svůj vlastní plán, podle kterého jsme dílny navštěvovali. Tentokrát Anežka měla dílnu Podzim, kde jsme se zaměřili na podzimní barvy, sbírali jsme krásně barevné listy a dokreslovali jejich druhou půlku k jedné nalepené. S Aničkou, maminkou od Žofky jsme vyráběli nádherné věci, zvířátka, postavičky z vlněné plsti. Byla to paráda až na to, že jsme zlomili 20 jehel. S Magdou jsme se věnovali street artu, převážně Banksymu, a snažili jsme se po jeho vzoru vyzdobit zeď, tedy zeď na papíře. S Radkou jsme si zkoušeli různé techniky dramatizace jednoduché bajky. S Danou jsme vytvářeli mandaly, spolu v kruhu ze svých těl, ve dvojicích mlčky z bílých a černých fazolí a každý sám pak z korálků. A také jsme si povídali, o kruhu, o středu v nás i v kruhu, o narušení energie kruhu, o dokonalosti, pomíjivosti, o spolupracujících buňkách v těle i o tom, že nikdo není lepší ani horší než druhý.

Ve středu jsme se pak pustili do vlastního tvoření. Nejprve jsme si ale udělali přehled dílniček, které si pro nás spolužáci připravili, určili jsme si, kdy a kde která bude, kolik dětí se jí může zúčastnit. A pak už jsme si to užívali. Mohli jsme plstit, vyrábět z nažehlovacích korálků nebo vyrábět amulety, seznámit se s některými programy na počítači, zahrát si divadlo. Určitě se podívejte do galerie! Povedlo se nám totiž mnoho krásných výrobků, které jsme si nakonec při závěrečném kruhu představili.

Ve čtvrtek jsme se zase normálně učili. Při matematice jsme vymýšleli příklady na myslím si číslo, v prvním kole lehčí, pak už i těžší. V pátek jsme k tomu ještě přidali autobus a vymýšleli jsme si slovní úlohy na zlomky, kdy jsme dělili koláč mezi členy rodiny.

Při češtině jsme si povídali o povoláních, četli jsme si i o Pepově rodině, o tom, kdo má v rodině jaké povolání, povídali jsme si i o tom, čím bychom tak chtěli být a proč. Rozmohly se nám tu nejvíc cukrářky, které chtějí ujídat sladkosti. Ještěže se blíží Vánoce s cukrovím. Vymýšleli jsme si také vlastní diktát. Tak se nedivte, až to budete v sešitě číst, Dana za to nemůže. V pátek jsme si ještě s kartičkami povolání zahráli hru a podle jejich vzoru jedno povolání do sešitu zapsali. Po obědě jsme si ještě se staršími ve dvojicích či trojicích četli a pak už hurá na víkend! Možná bude sněžit!
17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page