top of page

Jak jsme si to parádně užili

Týden jsme začali poněkud netradičně kvůli státnímu svátku až ve středu. Po čtyřech dnech bylo co vyprávět. Pak jsme se pustili nejprve ve dvojicích, pak ve čveřicích a nakonec všichni do vymýšlení kokoščích pravidel. Společně jsme si vytvořili myšlenkovou mapu, abychom si ujasnili jednotlivé oblasti. Každý měl napsat, co je pro něj to nejdůležitější. Pak jsme se snažili si uvědomit, jak se při vyučování cítíme, co nám pomáhá se soustředit, učit se a tvořit. Co nám naopak soustředění a práci ztěžuje. Diskuse byla velmi otevřená a konstruktivní. Vzešla z ní tři pravidla, která obsáhla vše potřebné. Příští týden je při výtvarce hezky napíšeme a výtvarně zpracujeme. Jestlipak byste dokázali uhodnout, jaká pravidla to budou?

Ve čtvrtek si pro nás dopolední program připravila Přírodní škola. Dvojice studentů se nás snažily pomocí her a pokusů seznámit s tématy svých expedičních prací. Vyrobili a vyzkoušeli jsme si padák z novin, přemýšleli o zadržování vody v krajině a postavili jsme si malé přehrady, přemýšleli jsme o své i světové budoucnosti, zahráli jsme si hru na mouchy a pavouky a roztřídili živočichy nalezené i ty na obrázcích. V archeologické části jsme si vyhrabali z písku střepy, seřadili je chronologicky, domýšleli jsme, jak by asi vypadala celá nádoba a z přírodnin podle plánku stavěli zaniklou vesnici. V tématu zvony jsme si frotážovali mince, v tématu divadlo jsme si spolu se studenty zahráli divadlo a v tématu reportéři jsme se s nimi pokusili udělat reportáž. Ti koukali na naše otázky!

V pátek jsme se trochu učili a po obědě jsme zakončili téma dětských práv, pravidel a zodpovědnosti několika zajímavými krátkými filmy o životě dětí z různých zemí světa. Uvědomili jsme si, že to, co máme, není samozřejmostí, že se podmínky pro život dětí v různých zemích velmi liší, ale že stejná touha nás i je pohání za splněním vysněné budoucnosti.
9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page