top of page

Jak jsme si připravili hostinu (29. - 31.1.)

A je tu další zápis z kroniky, tentokrát z posledního lednového týdne. V rámci třídnické hodiny jsme se tentokrát zaměřili na emoce. Pomohla nám k tomu báječná Kniha pocitů. Sdíleli jsme naše zážitky a zkušenosti, jak se naše emoce projevují a co nám pomáhá. Pak jednotlivé skupinky pantomimicky předváděly různé situace a my hádali, jaké emoce se ve scénkách objevují. Také jsme uzavírali náš projekt o penězích. Před obědem jsme se zaměřili na české bankovky. Rozdělili jsme se do dvojic a každá dvojice si vzala na radost jednu bankovku. Naším úkolem bylo je prozkoumat, zjistit, kdo na nich je a proč si to asi zaslouží. Také jsme diskutovali naše návrhy, kdo by na nich ještě měl být a jak by mohly vypadat. Po obědě jsme si mohli vybrat, jestli budeme přemýšlet nad pracovními listy o financích, a nebo plánovat výlet či vysněnou oslavu narozenin. Krom jiného jsme museli spočítat všechny výdaje a také, jak dlouho bychom na to museli šetřit.

Úterý pro nás bylo trochu smutné, protože s námi dnes Magda. A o co hůř, místo angličtiny, jsme měli češtinu. Ale to tak trochu předbíháme, protože úterý vždy začínáme matematikou. V rámci rozcvičky jsme si zahráli oblíbené sponkové bingo, během kterého si procvičujeme násobilku. Čtvrťáci se pak pustili do prozkoumávání římských čísel, které je úplně pohltily. Kluky dokonce natolik, že vůbec nechtěli skončit a jít na přestávku ven. Páťáci se vrátili k úhlům a tentokrát barevně rozlišovali úhly ve čtverci a obdélníku. Pomocí své pomůcky z minulého týdne porovnávali, které úhly mají 90 a 45 stupňů a které jsou větší či menší. Po přestávce jsme se s vyvětranou hlavou pustili do češtiny. Kdo potřeboval, mohl své myšlenky nasdílet a ukotvit pomocí metody čtyř rohů. Ostatní se rovnou vrhli na psaní. Někteří měli už texty dokonce napsané, a tak si je navzájem četli a dávali si zpětnou vazbu. Po obědě jsme malovali a kreslili na kamínky, které nám přinesla Anča, maminka Žofky. Pomáhali jsme ji s jednou hrou, kterou připravuje. Dokonce si každý mohl vytvořit i jeden pro sebe. Bylo to moc příjemné odpoledne a za to Aničce moc děkujeme. 

Ve středu nastal ten dlouho očekávaný den, poslední školní den v tomto týdnu. A proč? No protože jsme si rozdávali vysvědčení! Proto se k nám výjimečně připojila Agnes, abychom si to mohli společně užít. Mezi sebou jsme se už v úterý dohodli, že přineseme různé dobroty. Byla to úplná hostina. Sešly se nám různé oříšky, sušenky, a dokonce hned dva výborné dorty, od Veru a Marka. Když jsme se řádně posilnili, Agnes nám předala Kokosvědčení. Každý jsme si ho přečetli a nasdíleli několik vět. Po přestávce jsme se spolu s pandami  přesunuli do kobercovky, kde jsme si nejdříve promítli několik fotek, abychom si připomněli, co jsme letos vlastně zažili. Pak proběhlo důležité hlasování o tom, jaký film si promítneme. Nakonec zvítězilo V hlavě, animovaný příběh o emocích a o tom, jak nad námi přebírají kontrolu. A pak už hurá na prázdniny!38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page