top of page

Jak jsme si opravdu dost hráli

Tak jsme se zas všichni sešli v pondělí ráno  při ranním kruhu. Měli jsme velký úkol, odhlasovat si návrhy bankovek, které pro nás navrhli Axolotlové. Čeká nás totiž týden finanční gramotnosti, ve středu se společnou hrou. Pak jsme si znovu probrali kokoščí výzvy a zapsali jsme se k těm, které se nám podařily splnit.

Při češtině jsme si napsali diktátek s Tic-tacem, zhodnotili jsme si práci za leden a s novou energií jsme se pustili do druhého dílu Pepy a komunikace. Nejprve jsme se ale zpaměti naučili krátké básničky a pěkně si je každý s každým řekli. Také jsme se učili pracovat s textem. Nejprve jsme si napsali na tabuli do myšlenkové mapy, co víme o kočce, pak jsme si vyplnili část tabulky Myslím si, po přečtení textu jsme si napsali část tabulky Vím a i na tabuli jsme si zkontrolovali, zda jsme si to mysleli správně.

Při matematice nás čekaly hlavolamy s dřívky, zapeklitý úkol s parketami, hadi a pro mnohé těžké příklady na odčítání. Ještěže máme počitadla, prsty poněkud nestačí. 

Ve středu nás všechny čekala společná hra od Markéty - Kasíno. Nejprve jsme museli vymyslet a napsat nabídky prací, které se pak na konci hry vydražily. Například Budu tě 10 minut masírovat. Nebo Udělám místo tebe službu. Za to jsme dostali každý 50 korun kokoščích a šli jsme hrát hry. Třeba Prší, Pexexo, Pistolky, Kámen, nůžky, papír, Speed cups, Dobble, Černého Petra, kostky, sirky, nebo jsme mohli stavět věže z mušlí, kostek, Balanční strom nebo třeba skákat na jedné noze. U každé hry byla pravidla a minimální částka ke vsazení. Každý si mohl zahrát s kýmkoliv a kolikrát jakou hru chtěl. Bylo to super!

Ve čtvrtek jsme měli přezkoušení s Danou, které nebylo žádné přezkoušení, ale popovídání si nad našimi sešity. Za odměnu jsme se pustili do psaní vysvědčení pro Danu. To byly známky! Dopoledne s námi byla ku pomoci Anička, tak jsme si hráli různé výukové hry a po obědě jsme si dali matematiku.

A v pátek po anglické zvířátkové párty, když už jsme ve škole měli ty plyšáky, jsme si napsali do sešitu plyšákovou hádanku. Snažili jsme se popsat svého plyšáka, jak vypadá, co dělá, co má rád k jídlu.., ostatní pak hádali. Pak bylo naším úkolem obléknout krychli do papírových šatiček. Museli jsme si promyslet střih, pak šaty ozdobit. Všem se nám to povedlo.

A že při čtvrtečním povídání si s Danou zaznělo několikrát přání na to si přesednout, tak jsme po obědě udělali tento rok první škatulata hejbejte se. tak uvidíme, kdo si v pondělí bude pamatovat, kde vlastně sedí.21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page