top of page

Jak jsme se začali těšit na Vánoce!

O víkendu sněžilo! I v týdnu. Sice sníh vždy rychle roztál, ale zima se už hlásí a spolu s ní Vánoce!

V pondělí jsme si spočítali fazolky. Bylo to hodně vyrovnané. Bílých bylo o pár míň než černých. Dohodli jsme se, že budeme vlky krmit dál a uvidíme za týden. Také jsme si už rozdělili adventní pytlíčky, někdo chtěl jeden, někdo dva. Naším úkolem je do nich dát pro každého nějakou drobnost. Pověsíme si je pak na stromeček a budeme se každý den těšit na malý adventní dáreček.

Při češtině jsme si hodně četli s Pepou a jeho kuličkou. O adventních věncích, adventním kalendáři, o rozsvěcování stromečku. Povídali jsme si o povoláních, předváděli jsme rozhovory a napsali jsme si i listopadové opakování. A hned jsme se také seznámili s tím, co nás bude čekat v češtině v prosinci. Psali jsme také diktát a pustili jsme se do prosincových cvičení.

Do kokopisníku jsme si zhodnotili listopad a s velkým nadšením jsme si vyplnili prosincový kalendář. Zase ty Vánoce!

V matematice jsme řešili třeba pavučiny, stavěli jsme si stavby z krychlí a počítali jsme, kolik jaké barvy je v kterém podlaží. Řešili jsme sčítací trojúhelníky a výstaviště, a hledali jsme více řešení, dělili jsme zvířátka do družstev, přemýšleli jsme nad úlohami s penězi a hledali jsme trasy na hřišti podle zadání.

Při ranním kruhu jsme hráli Anežčinu super hru. Měli jsme se rozhodovat buď a nebo v různých vtipných úlohách.

Ve středu jsme se vypravili do DOXu. Venku mrzlo, všude na chodnících byl led a sníh a my jsme se vydali na výlet nejen vzducholodí do různých zemí nezemí. Nejprve jsme si povídali při ranním kruhu o Gulliverovi a pak i s paní průvodkyní. Do cestovatelského deníku jsme si pak napsali a nakreslili do jaké skutečné i neskutečné země bychom se chtěli podívat. Pak už nás čekala výprava do výšky do břicha velké vzducholodě - Gullivera. Jestlipak víte, jak je dlouhá? My jsme to zjistili docela přesně. Také jsme si voskovkami pomocí frotáže odnesli kousek vzducholodě s sebou. Obrázky jsme mohli použít při skupinové práci na plakátech, kde jsme cestovali do našich vysněných i skutečných zemí. Po obědě v Koko jsme ještě měli chvilku na jejich dokončení a ve čtvrtek ráno jsme si je při kruhu představili.

V pátek jsme si pak zahráli po obědě ještě hru, kdy jsme přemýšleli, jestli bychom radši byli obrem ve světě malých nebo malým ve světě obrů. Snažili jsme se svými argumenty přesvědčit váhající i ty z druhé skupiny. Pak jsme ještě chvíli přemýšleli, jak to vlastně máme, jestli chceme být v životě vidět nebo radši být nenápadní.

Ve čtvrtek jsme si také vyzdobili adventně třídu. Na každý stůl jsme si společně vyrobili věnec, někteří mezitím sestavili velký papírový betlém. Na okna jsme dali kytice chvojí a ke každé další betlém. Je to tu krásné, jen jsme udělali velký nepořádek, který jsme pak dlouho uklízeli.

V pátek jsme se už netrpělivě těšili na první pididárečky z adventních pytlíčků. K tomu jsme si četli další kapitolu o sněhové víle a další kapitolu z knížky, která představuje postavy z Bible. A hlavně! Na hřišti jsou perfektní ledové klouzačky.24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page