top of page

Jak jsme se trochu báli breberek

V pondělí naši kluci, kromě Toníka, který konečně přišel po nemoci, šli s Axolotly na dílnu 3D tisku, a tak jsme měli spolu s holkami Axolotlů téměř dívčí jízdu. A tak jsme si ještě vybarvovali zvířata a rostliny na kontinentech a kreslili jsme si další zvířátka do čtverečkové sítě a také jsme si vyrobili pokojíčky do matematiky. V úterý jsme pak všichni určovali, co může být, a co ne, střihem na pokojíček. Také jsme pokročili v pracovním sešitě z M, vrátili jsme neposedy do součtových trojúhelníků, přemýšleli jsme nad počtem koní a pávů v zahradě a hlavně jsme začali počítat autobusy, kde se nám cestující rozdělili na muže a ženy. Hodně jsme počítali se šipkami, řešili jsme pavučiny s podmínkou. Při češtině jsme si opakovali spojky a poznávali jsme je v souvětích, učili jsme se, jak si zdůvodnit psaní párových souhlásek na konci sloves. Všichni jsme si zkusili jako zavolat záchranku. S Pepou jsme se vypravili na školní výlet, na plánku jsme hledali cestu i bloudili.

Ve středu jsme se vypravili do Vinoře za Markétou a Šimonem. Šimon je chovatel vzácných druhů pavouků a štírů a brouků a mnohonožek a stonožek. Také jsme tu viděli velkou želvu Eliáše, činčily, ptáčky a moc moc koček a koťátek. Cestou jsme se vyblbli na hřišti a hurá na oběd do Koko. Pak jsme si do Kokopisníku nakreslili dvě poslední výpravy, přemýšleli jsme nad tím, co jsme se v květnu naučili a nadepsali jsme si poslední školní měsíc červen. Hurá! Čekají nás poslední dva týdny učení a pak škola v přírodě!
23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page