top of page

Jak jsme se stali umělci (20. - 24.11.)

Na Týden laskavosti jsme navázali oblíbeným Projektem Ateliérů. Je to Projekt speciální, protože se netýká jen nás, Axolotlů, ale celé Kokošky. Minulý rok měl takový úspěch, že to nešlo jinak a museli jsme jej letos zopakovat. Při ranním kruhu jsme si představili, jak bude celé Ateliéry vypadat a co nás všechno čeká. Pak nám učitelé představili dílny pro dnešní den a rozlosovali se do týmů tak, aby v každém bylo několik Pand, Axolotlů i Slonů. Je to pro nás příležitost, jak se lépe seznámit se spolužáky, se kterými se třeba tolik nebavíme. Postupně jsme v těchto skupinkách navštívili všechny dílny a vyzkoušeli si v nich všechno možné i nemožné. Taky jsme tu měli jednoho hosta, Ondru Šmejkala, tatínka Idy od Pand, který si pro nás připravil dílnu tvorby křížovek. S Danou jsme si poslechli různorodou historii hudby a pokusili se zachytit rytmus a melodii. S Pavlou jsme se učili kouzlit s barvami, provázkem a kuličkami. No a s Agnes jsme rozvíjeli svou představivost. Pomocí tuše jsme měli dokreslit, co nás napadá, když vidíme červené, nebo jinak barevné kolečko. Někdo v něm viděl létající balón, jiný střed květiny a někdo jiný zase obličej.

V úterý Ateliéry pokračovaly. Ranní rozdělování bylo o fous složitější a delší, protože jsme tentokrát měli na výběr z více dílen, ale nemohli jsme stihnout všechny. Proto bylo potřeba pečlivého a trpělivého plánování. Mělo to ale velkou výhodu, mohli jsme si vybrat kde, kdy a s kým budeme. I dnes jsme měli vzácného hosta, den s námi strávila Anička Jandová a přinesla s sebou velkou hromadu barevné vlny a učila nás, jak na plstění. Sice jsme nejdřív moc nevěděli, co to znamená, ale pak se to pro nás stalo asi nejoblíbenější dílnou. Dana si pro nás tentokrát připravila workshop o mandalách. Tvořili jsme je různě, nejprve z vlastních těl, pak ve dvojici z černých a bílých fazolek, při čemž jsme ale museli mlčet a naposled z různých korálků, které jsme lepili na papír. Magda si připravila povídání o anglickém umělci jménem Banksy a tvorbu tzv. street art. I když do ulice jsme se nedostali. Ven jsme se ale podívali s Agnes, která se inspirovala podzimem. Nejdřív jsme venku hledali přírodniny různých barev a odstínů a přiřazovali je k vzorníku. Pak jsme se ohřáli uvnitř při dokreslování a malování druhých polovin listů. Kdo měl čas, mohl druhou polovinu listu dotvořit do podoby nějakého zvířete. S Radkou jsme měli možnost přečíst si bajku o dvou kozách, které se potkaly na mostě. Ani jedna z nich nechtěla ustoupit, a tak skončily obě ve vodě. Tuto bajku jsme pak ztvárnili pomocí různých technik dramatické výchovy. Seznámili jsme se s pantomimou, živým obrazem a etudou.

Ve středu jsme v rámci expedice zůstali v Kokošce. Dnešní den byl totiž věnován naší vlastní tvorbě. Kdo chtěl, mohl si tvořit své mistrovské dílo. Také jsme měli možnost vymyslet dílničky pro své spolužáky a mnoho z nás tuto nabídku využilo. Například Marek si připravil tvorbu tematických kvízů a Verča nabídla, že nás naučí tančit. Velká část se věnovala plstění, to nás opravdu chytlo.

Ve čtvrtek a v pátek jsme se bohužel museli obejít bez Agnes, která zůstala doma s nějakou nemocí. Ve čtvrtek s námi byla nejdříve Markéta a pak Anička Netolická. Pátek jsme skoro celý strávili s Pavlou a Slony. Ta si pro nás připravila společnou dílnu čtení. Pak jsme, stejně jako ve čtvrtek, pokračovali v pracovních listech z matematiky, které nám Agnes poslala. Tak snad se nám příští týden vrátí!


21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page