top of page

Jak jsme se seznámili s Emilem (9. - 13. 10.)

Sláva! Všichni zájemci o kandidaturu získali důvěru svých spolužáků i učitelů, a tak se stali oficiálními prezidentskými kandidáty. V naší třídě máme hned čtyři zájemce (Veru, Eve, Miky a Terka), přejeme jim hodně štěstí v nadcházejících dnech! V pondělním Projektu jsme navázali na ten předchozí a zabývali jsme se nejstaršími dějinami na našem území. Zjišťovali jsme, jak to kdysi asi vypadalo a jaký život člověka u nás čekal a proč se jednotlivé doby jmenují tak, jak se jmenují. S něčím jsme si poradili sami, s něčím nám pomohl náš český dvouocasý lev. I když toho musela Agnes někdy opravovat.

Úterní matematiku jsme zahájili početní kopanou, děkujeme za nápad Ádě a jejímu tatínkovi. Ta se hraje tak, že jeden vymyslí příklad, například 5x5, druhý řekne výsledek (25) a posílá další příklad vytvořený z výsledku (2x5) a ten to zas posílá dál. Axolotlové se tak rozdělili do menších skupinek a vymýšleli si pro sebe různé příklady, někdo lehčí, někdo těžší, ale počítali všichni. Páťáci se pak pustili do rýsování, zatímco čtvrťáci se snažili pokořit dvouhlavé hady a zapisování do tabulky. Také jsme si poslechli Viktorův referát o flétnách, a to doslova, protože měl s sebou hned několik různých fléten, které sám se svým tátou vyrobil. Krom jiného nám vysvětloval, jak se šíří zvuk a ukázal nám to na vlnícím se lanu.

Cílem středeční expedice bylo Muzeum hudby, kde jsme původně měli zažít program o našich pověstech, ale bohužel nám onemocněla lektorka. Nějak letos není našim expedicím přáno. Zato jsme si ale mohli vyzkoušet různé hudební nástroje. To bylo príma, ale na druhou stranu někteří z nás dali příliš velký průchod svému hudebnímu cítění, což u některých Kokošáků vedlo k bolestem hlavy.

Ve čtvrtek jsme si při češtině vyslechli dva další referáty. Jeden byl od Terky, která nám vyprávěla o hroších a druhý byl od Stell o border koliích. Oba byly moc povedené, protože holky částečně vycházely ze svých zkušeností. Všichni víme, že Terka má hrochy i hrošíky moc ráda a že je dokonce i krmila a že Ginger, Stell fena, je border kolie alespoň z části. V matematice čtvrťáci počítali příklady a vymýšleli na ně slovní úlohy a páťáci se pustili do manipulativní geometrie - z trojúhelníku vytvářeli obdélník a porovnávali jejich obsahy. Při informatice jsme měli za úkol přihlásit se do naší virtuální axolotlí třídy, to se skoro nám všem povedlo. Tam jsme získali možnost se konečně seznámit s robotem Emilem a přenést se spolu s ním do jeho světů. V prvních z nich jsme se naučili robota ovládat a s jeho pomocí sesbírat různé věci. Někdy jsme měli shromáždit jen ovoce, jindy mince o určité hodnotě nebo čísla v určitém pořadí. Za chvilku jsme se začali mezi sebou trumfovat, čí Emil to zvládne na méně kroků. Také jsme si povídali o tom, že i když uděláme chybu, není to žádná tragédie. Jen ji musíme najít a opravit.

V pátek ráno jsme svou pozornost zaměřili na Adí a její referát o lenochodech. Věděli jste, že jsou to výborní plavci? A že malí lenochodi jsou opravdu roztomilí? Ve zbývajícím češtinářském čase jsme letos poprvé otevřeli Putování za písmem, a krom toho, že jsme se dozvěděli něco dalšího o hlaholici, tak jsme se soustředili na psaní a své vlastní písmo. Že se věnujeme starším dějinám a pověstem se ukázalo i o přestávce venku, kdy někteří Axolotlové využili branky a s jejich pomocí zorali celé pískové hřiště. V matematice někteří z nás pracovali sami, ostatní šli s Agnes a Pavlou diskutovat o expedicích a expedičních pravidel. Pátek jsme zakončili referátem Stely o pižďuších, což jsou taková malá chytrá zvířátka, která si na zimu suší květy na kamenech, aby měla co jíst.


25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page