top of page

Jak jsme se seznámili s Emilem (9. - 13. 10.)

Sláva! Všichni zájemci o kandidaturu získali důvěru svých spolužáků i učitelů, a tak se stali oficiálními prezidentskými kandidáty. V naší třídě máme hned čtyři zájemce (Veru, Eve, Miky a Terka), přejeme jim hodně štěstí v nadcházejících dnech! V pondělním Projektu jsme navázali na ten předchozí a zabývali jsme se nejstaršími dějinami na našem území. Zjišťovali jsme, jak to kdysi asi vypadalo a jaký život člověka u nás čekal a proč se jednotlivé doby jmenují tak, jak se jmenují. S něčím jsme si poradili sami, s něčím nám pomohl náš český dvouocasý lev. I když toho musela Agnes někdy opravovat.

Úterní matematiku jsme zahájili početní kopanou, děkujeme za nápad Ádě a jejímu tatínkovi. Ta se hraje tak, že jeden vymyslí příklad, například 5x5, druhý řekne výsledek (25) a posílá další příklad vytvořený z výsledku (2x5) a ten to zas posílá dál. Axolotlové se tak rozdělili do menších skupinek a vymýšleli si pro sebe různé příklady, někdo lehčí, někdo těžší, ale počítali všichni. Páťáci se pak pustili do rýsování, zatímco čtvrťáci se snažili pokořit dvouhlavé hady a zapisování do tabulky. Také jsme si poslechli Viktorův referát o flétnách, a to doslova, protože měl s sebou hned několik různých fléten, které sám se svým tátou vyrobil. Krom jiného nám vysvětloval, jak se šíří zvuk a ukázal nám to na vlnícím se lanu.

Cílem středeční expedice bylo Muzeum hudby, kde jsme původně měli zažít program o našich pověstech, ale bohužel nám onemocněla lektorka. Nějak letos není našim expedicím přáno. Zato jsme si ale mohli vyzkoušet různé hudební nástroje. To bylo príma, ale na druhou stranu někteří z nás dali příliš velký průchod svému hudebnímu cítění, což u některých Kokošáků vedlo k bolestem hlavy.

Ve čtvrtek jsme si při češtině vyslechli dva další referáty. Jeden byl od Terky, která nám vyprávěla o hroších a druhý byl od Stell o border koliích. Oba byly moc povedené, protože holky částečně vycházely ze svých zkušeností. Všichni víme, že Terka má hrochy i hrošíky moc ráda a že je dokonce i krmila a že Ginger, Stell fena, je border kolie alespoň z části. V matematice čtvrťáci počítali příklady a vymýšleli na ně slovní úlohy a páťáci se pustili do manipulativní geometrie - z trojúhelníku vytvářeli obdélník a porovnávali jejich obsahy. Při informatice jsme měli za úkol přihlásit se do naší virtuální axolotlí třídy, to se skoro nám všem povedlo. Tam jsme získali možnost se konečně seznámit s robotem Emilem a přenést se spolu s ním do jeho světů. V prvních z nich jsme se naučili robota ovládat a s jeho pomocí sesbírat různé věci. Někdy jsme měli shromáždit jen ovoce, jindy mince o určité hodnotě nebo čísla v určitém pořadí. Za chvilku jsme se začali mezi sebou trumfovat, čí Emil to zvládne na méně kroků. Také jsme si povídali o tom, že i když uděláme chybu, není to žádná tragédie. Jen ji musíme najít a opravit.

V pátek ráno jsme svou pozornost zaměřili na Adí a její referát o lenochodech. Věděli jste, že jsou to výborní plavci? A že malí lenochodi jsou opravdu roztomilí? Ve zbývajícím češtinářském čase jsme letos poprvé otevřeli Putování za písmem, a krom toho, že jsme se dozvěděli něco dalšího o hlaholici, tak jsme se soustředili na psaní a své vlastní písmo. Že se věnujeme starším dějinám a pověstem se ukázalo i o přestávce venku, kdy někteří Axolotlové využili branky a s jejich pomocí zorali celé pískové hřiště. V matematice někteří z nás pracovali sami, ostatní šli s Agnes a Pavlou diskutovat o expedicích a expedičních pravidel. Pátek jsme zakončili referátem Stely o pižďuších, což jsou taková malá chytrá zvířátka, která si na zimu suší květy na kamenech, aby měla co jíst.


21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Sotva jsme po prázdninách začali chodit do školy a už je tu prosinec, to nám to ale rychle utíká. I proto jsme v pondělí ráno ohlíželi za tím, co už máme za sebou a jak jsme se od června posunuli. Agn

bottom of page