top of page

Jak jsme se setkali s antickými bohy

Aktualizováno: 23. 6. 2023

Od prvňáčků


Po škole v přírodě jsme se sešli až v úterý. Nejprve jsme si ve dvojicích se staršími vyprávěli nejsilnější zážitky z obou našich škol v přírodě, pak jsme si je postupně spojili v jeden obrázek, prvňáci vyprávěli o tom, co se dozvěděli od starších a starší zas to, co se dozvěděli od mladších. Vypadá to, že jsme si všichni školu v přírodě moc užili.

A že nás brzy bude čekat vysvědčení a přezkoušení, pustili jsme se do učení. Dokonce jsme si i napsali testíky, abychom je při přezkoušení mohli dát paní ředitelce z Nadějkova. A učili jsme se i venku v podloubí, když už bylo skoro léto.

Hned v pondělí jsme ale ještě maminkám vyrobili krásné srdíčko, kde jsme psali, jaká je ta naše.

V písance jsme se učili velké C a D. S Pepou jsme si četli o tom, jaký byl jeho bezva den a vymýšleli jsme si, jaký bezva den bychom chtěli zažít my. Také jsme si shrnuli, co jsme se naučili v květnu a nadepsali si kalendář na poslední měsíc - červen, a i s Pepou jsme si dny v týdnu i měsíce zopakovali.

V pátek při ranním kruhu jsme si tentokrát vylosovali dva úkoly. První : Co bychom řekli mimozemšťanům o lidstvu, to byl těžký úkol, druhý byl lehčí i vtipnější. Co řekneš ježibabě, aby tě z perníkové chaloupky pustila?

V matematice jsme opakovali různá prostředí.

Ve středu si pro nás ke dni dětí připravili nejstarší hru v krásné přírodě za Starými Bohnicemi. Oblíkli se jako antičtí bohové a každý měl pro nás připravený nějaký úkol. Afrodita třeba chtěla, abychom pro ni složili oslavnou báseň, jinde jsme nesměli vyprsknout smíchy vodu, kterou jsme měli v puse, jinde jsme museli prolézt labyrintem z provazů, jinde překonat úsek ve dvojicích se svázanýma nohama, jinde ošetřit zranění. Všude jsme dostávali body za splnění. Nakonec jsme ještě hlasovali pro bohy s nejkrásnějšími kostýmy. Naše skupinka si stihla i pohrát u rybníčku, kde jsme viděli nejen rybičky, ale i žáby a dokonce i užovku obojkovou.


Mezi třeťáky a čtvrťáky


Hurá! Pomalu nám začíná poslední měsíc školy! A navíc jsme měli po škole v přírodě prodloužený víkend, takže jsme se do Kokošky vrátili až v úterý. A protože jsme se po dlouhé době potkali znovu s prvňáčky, prodloužili jsme si ranní kruh, abychom si stihli všechno posdílet. Rozdělili jsme se do dvojic tak, aby v každé byl jeden prvňáček a jeden z nás, a pak jsme si povyprávěli o tom, co jsme na školách v přírodě zažili. Ve společném kruhu pak prvňáčci povídali zážitky z našeho putování po stopách profesora z Essexu a my zas o tom, co vše prozkoumali u Dany na chalupě. Různých zážitků bylo mnoho a podle vyprávění to vypadalo, že si to každá třída hodně užila. Po přestávce jsme od Agnes dostali za úkol, abychom se rozdělili do menších skupinek podle tříd. V těchto skupinkách jsme měli projít své učebnice a sešity a vybrali, co je podle nás to nejdůležitější, co jsme se v tomto roce z matematiky a češtiny naučili. Pak jsme měli vytvořit úkoly a sestavit vlastní testy pro své spolužáky. No, bylo to docela těžké, ale každá skupinka si s tím poradila po svém.

Ve středu jsme si předčasně užili Den dětí. Celá Kokoška vydala do polí za Starými Bohnicemi, kde si pro nás nejstarší připravili napínavou bojovku. My, prvostupňáci, jsme se rozdělili do skupinek a vydali se hledat jednotlivá stanoviště, na kterých už na nás čekali antičtí bohové. Přichystali si pro nás různé hrdinské úkoly, které prověřovali nejen naši hbitost, ale mysl. Skládali jsme básně, prolézali bludiště, museli udržet vážnou tvář a mnoho dalšího! Bylo to moc príma a my tímto svým nejstarším spolužákům ještě jednou děkujeme.

Čtvrtek byl parádní den. No vážně! Hned ráno se nám totiž povedlo Agnes přesvědčit, že když je ten Den dětí, tak bychom si měli vybrat, co se budeme ten den učit. Agnes nakonec souhlasila, ale pod podmínkou, že s ní dáme nejprve jednu hodinu češtiny. Na to jsme samozřejmě také přistoupili, a tak jsme se do toho hned pustili. Protože se nám pomalu blíží náš třídní zvířecí den, dávali jsme dokupy všechny otázky, na které jsme potřebovali znát odpověď. Postupně jsme na ně odpovídali a Agnes nakonec vybrala ty čtyři nejdůležitější: kdy, kde, kam a jak. No a pak jsme v textu o lese hledali odpovědi právě na tyto otázky a sledovali rozdíl mezi předložkami a příslovci. Pak už nás čekal den plný her, kreslení a čtení. Prostě učení podle našeho gusta!

V pátek bylo krásně, a tak jsme skoro celý den strávili venku. V trávě u záhonků se každý z nás pustil do cvičných “barevných” testů, které pro nás Agnes připravila. Barevných proto, že při jejich psaní používáme různé barvy. Jednou barvou píšeme, co víme sami bez pomoci. Druhou to, s čím nám pomohl kamarád nebo naše materiály. A třetí pak už jen případně dopíšeme správné odpovědi, pokud jsme se ještě v něčem zmýlili. No, docela nám to šlo, tak uvidíme, jak to půjde příští týden s těmi testy naostro. A po obídku jsme už jen zaslouženě odpočívali u čtení.

36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

コメント


bottom of page