top of page

Jak jsme se měli po horách (5.+6. tř.)

V pondělí jsme se hlavně bavili o zimním výjezdu. Povídali jsme si, co jsme tam prožili a každý řekl jeden nejvýraznější zážitek. Pak jsme měli češtinu.

V úterý jsme nejprve měli matematiku a angličtinu, pak jsme měli společnost, na které jsme měli přezkoušení, naštěstí nebylo moc přísné.

Ve středu jsme jeli tramvají na výstavu “Moje tělo není ostrov”. Výstava vypadala jako obrovské tělo ryby s košilí. V hlavě ryby byla televize, která hrála příběhy lidí s různými jinakostmi. Byly tam taky deky a polštáře. Okolo rybího těla byly různé klece a kostýmy.

Ve čtvrtek jsme si na přírodě ukazovali různé experimenty, které jsme tohle pololetí dělali, jako třeba: extrakce DNA ze slin, nebo prskavka.

Pátek nebyl moc zajímavý, ale dělali jsme v češtině číslovky a na angličtině jsme dělali pracovní list na přeložení různých hlášek z filmu Paddington, na který jsme se předtím koukali.


Příroda v Kokošce


ve čtvrtek jsme si zopakovali téma Ekologie nad mapou světa. Bavili jsme se o ekologické a uhlíkové stopě. Hledali jsme ve světě potraviny a jejich cestu až k nám na talíř. Jak putuje a jakou ekologickou stopu může mít argentinský steak, sardinky na pomazánku, vanilka na zmrzlinu, avokádo nebo rýže?

Někteří z nás si také vyzkoušeli prezentovat vybraný pokus před ostatními spolužáky. Snad si kromě zábavy také osvojíme například dovednost práce podle postupu, manuální zručnost, výklad a popis, kladení doplňujících otázek a když se pokus nepovede, tak hledání příčin a dalších možných řešení. Děkuju všem, kteří si pokus připravili a předvedli ho ostatním.

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page