top of page

Jak jsme se hned v pondělí vypravili do Mirákula

Tento týden nám začal dobrodružně. Ráno jsme se sešli na nádraží a vlakem a autobusem jsme jeli do Mirákula. Mirákulum je obří park se spoustou obřích trampolín, skluzavek, kolotočů, se spoustou dřevěných prolézacích hradů i s hradním podzemím. Také je tu minizoo a naučná lesní stezka. A že ten den zrovna otevírali v Mirákulu sezónu, bylo tu ještě málo lidí a všechny ty atrakce jsme měli skoro pro sebe. 

Ve středu pak byl státní svátek, a tak nám na učení zbyly jen tři dny. V úterý jsme si nejprve při ranním kruhu zazpívali s kytarou, jako každé úterý, a pak jsme si povídali nad domácími úkoly. Ve čtvrtek jsme si pantomimou zahráli zážitky ze středy a po češtině jsme se pustili do Kokopisníku. Nadepsali jsme si nový měsíc květen, pověděli jsme si při tom, co nás v květnu čeká za expedice i to, kdo bude mít narozeniny nebo svátek. Pak jsme si povídali a vyplňovali, co jsme se za duben naučili, přemýšleli jsme i konkrétně, co nám v matematice jde a co je pro nás těžké, a dokreslili jsme si i expedici Mirákulum.

V pátek jsme si jako tradičně povídali, proč je dnešní den dobrý a na co se těšíme o víkendu.

Při češtině jsme pokračovali v procvičování bě, pě, mě a I/Y. Povídali jsme si o zdraví, luštili jsme přesmyčky nemocí, zkoušeli jsme si dechová cvičení a čtení dlouhého souvětí na jeden nádech, trénovali jsme si chodidla při uklízení vláčků a dřívek po matematice a povídali jsme si i o otužování. Což jsme hned venku zkoušeli..Vymýšleli jsme různé skřítky a víly, které nám v nemoci pomáhají nebo naopak nám škodí, a psali jsme, co dělají. Márinka přinesla sprostou, nesprostou básničku, která se už říkala, když byla Dana malá, a tak jsme si povídali i o sprostých slovech, proč je vlastně v jazyce máme, k čemu jsou, kdy je kdo používá a hlavně, kdy mohou ubližovat druhým.

Při matematice jsme si hodně hráli, třeba hru sova s trojúhelníky na geodeskách, s parketami i dřívky, s vláčky.

Počítali jsme rovnice s čísly do 100, přemýšleli jsme s tabulkou, kdy se narodila Naďa a Matěj, řešili jsme sčítací tabulku, schody i zapeklitý autobus.

Šlo nám to moc pěkně! 

A ještě jsme se tento a minulý týden zvládli všichni potkat při tripartitách!
23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


bottom of page