top of page

Jak jsme plánovali (10. - 14. 6.)

Jak jsme plánovali (10. - 14. 6.)


Tento týden se nesl hlavně v duchu plánování budoucích dní a představování zbylých výstupů o našich i světových ekosystémech. Pondělní ráno jsme ale věnovali společnému focení. To bylo plné úsměvů, ale i trochu nepohody a vzájemného pošťuchování. Nakonec se povedlo několik fotek nafotit a my jsme zvědaví, jak vyjdou. 

V úterý se k nám na celý den přidala Markéta, abychom společně naplánovali školu v přírodě, která nás čeká příští týden. Pomohla nám se rozdělit do skupinek a naplánovat, co se bude vařit. Jako obvykle, každá skupinka má na starosti přípravu snídaně a večeře. Museli jsme se tak domluvit, co chceme vařit, představit nápad druhým, napsat nákupní seznam a spočítat, jestli se vejdeme do rozpočtu. No a taky naplánovat večerní program pro druhé. V druhé místnosti, a chvíli i venku, mezitím probíhaly konzultace nad našimi portfolii. S Agnes jsme se tak ohlédli za tím, co se nám letos fakt povedlo, co nás bavilo a na co bychom se měli příští rok zaměřit. Téměř všichni jsme byli dobře připravení, takže přestože se těchto setkání každý rok hrozně bojíme, proběhly v příjemném duchu. 

Ve středu jsme se vydali spolu se Slony opět do DDM Prahy 9, kam nás doprovodily Katka Křehnáčová, mamka Bely a Laury, a Daniela. Každý si mohl vybrat, zda se chce pustit do 3D tisku a vytvořit si točící hračku, a nebo skládat a programovat roboty. Přestože jsme 3D tisk i robotiku už letos vyzkoušeli, bylo príma si vyzkoušet něco náročnějšího. 

Čtvrtek a pátek jsme věnovali především ekosystémům a opakování nad mapou světa. Je úžasné, jak to každý uchopil po svém. Víťa vytvořil prezentaci v Canvě s kvízem v aplikaci Kahoot, Stell krom lapbooku zanimovala, jak dochází k vrásnění desek a vzniká tak určitý typ pohoří. Alča se ve svém povídání se hodně zaměřila na ohrožení pralesů člověkem,  podobně se svého tématu o korálech chopil Mára. Stela nám krom svého lapbooku o zahradě představila i dřevěný model a Miky nás seznámil s různými, i trochu děsivými, zajímavostmi hlubokých oceánů. 

Ve volných chvílích jsme ještě plánovali výlety na blížící se školu v přírodě i poslední školní týden. Rozhodně se máme na co těšit, hurá!
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page