top of page

Jak jsme přicházeli o peníze a zase je vyhráli zpět (22. - 26.1.)
A tak se nám pomalu blíží konec pololetí. A protože se blíží rychle, vytáhli jsme během třídnické hodiny naše dohody, které jsme si napsali na začátku roku. Prošli jsme si, co vše jsme potřebovali, aby se nám dobře učilo a cítili se ve třídě příjemně. Měli jsme radost, když jsme zjistili, že se nám velká část daří. Ale určitě ještě máme na čem zapracovat. Po přestávce nám Agnes představila nový Projekt otázkou, co bychom si vybrali. Jestli tisícovku každý měsíc a nebo sto tisíc hned. Chvilku jsme v různých dvojicích diskutovali, a pak sdíleli naše různé pohledy. Pomocí hry Abeceda peněz jsme si představili pojmy jako příjem, výdaj a rozpočet. Ve dvojicích jsme pomáhali fiktivním spolužákům uspořádat závod pro zvířata, což se nám nakonec povedlo. Také nám zbyla chvilka na plánování rozpočtu našeho výletu do JumpParku, který zpracovával každý z nás. To, aby Agnes věděla, kolik peněz si sebou má vzít. 

Úterý jsme jako obvykle zahájili společným zpíváním na kruhu. Teď si ještě navíc pomáháme špejličkami se jmény, abychom se nehádali, kdo bude písničku vybírat. Po sváče se pustili do matematiky, kde jsme pro teď skončili téma rovnoběžníků se čtvrťáky a téma dělitelnosti s páťáky. Nejdříve jsme ale z papírů tvořili modely pravých úhlů a rovnoběžek a hledali pak rovnoběžky a pravé úhly i po třídě. Agnes nám taky zadala docela zajímavý úkol. Máme do pátku sledovat budovy kolem sebe a sledovat, zda je více rovnoběžek a pravých úhlů na starších nebo nových budovách. Také jsme mimořádně stihli i češtinu. Po pohybovém diktátu jsme spolu vysvětlili, co je to argument, jak své názory vlastně získáváme a jak je vyjadřovat. Chystáme se totiž psát naše první argumentační texty. Agnes nám také představila téma a pracovní listy, které nás tímto úkolem provedou. No a pak už to rychle uteklo, angličtina a po obědě Učím se sám, tedy naše samostatné učení. 

Ve středu jsme zůstali v Kokošce a pokračovali v tématu financí. A protože si rádi hrajeme, všechno jsme si náležitě prožili a snad i užili. Nejprve jsme vymýšleli naše vlastní úkoly a dobré skutky, které můžeme druhým nabídnout, například “uvařím a přinesu ti čaj”, “budu ti otevírat dveře” a “přinesu ti svačinu”. Tyto kartičky jsme pak vyměnili za peníze, které jsme mohli použít jako základ sázky při různých hrách, které nás v Kokošce čekaly. Třeba cvičení trpělivosti a zdatnosti při dávání maličkých korálků do řady, taky se objevilo dobble, páka, střihání a mnoho dalšího. Za peníze, které jsme takto získali, jsme si na závěr mohli vydražit kartičky laskavostí, které připravili naši spolužáci. A byla to fakt zábava! 

A čtvrtek byl vůbec nejlepší. Vůbec jsme se totiž neučili a vyrazili spolu jen my, Axolotlové, do JumpParku v Letňanech. Vyzkoušeli jsme postupně snad všechny atrakce a řádně se vyblbli. I Agnes se někdy přidala, například na souboj na kladině, kde bylo úkolem shodit toho druhého do pěnových kostek. Přestože to někdy vypadalo namále, nikdo se více nezranil a všichni přežili. Nejlepší, a zároveň asi nejtěžší, byl zametač, protože tam jsme se museli synchronizovat s ostatními. No a po námaze jsme si dali ještě zmrzlinu. Prostě moc príma den. 

V pátek jsme měli vzácnou návštěvu. Na kruh a pak i na matematiku se přišla podívat Naďa, maminka Mikyho. A tak jsme jí ukázali, jak se učíme. Ze čtvrťáků se stali starověcí Římané a snažili se vyluštit taje římských čísel a páťáci se mezitím pokoušeli zkrotit a rozlišit úhly ve čtvercích a obdélnících. Při češtině jsme se měli původně pustit do psaní našich textů. Téma článku “Hovězí nebo hmyz” se ale ukázalo jako třeskuté, a tak ve třídě zavládla živá diskuze. Tak to zkusíme příští týden znovu. Při dílně čtení jsme se při četbě soustředili na postavy v knize. Která nás zaujala a proč, a jak ji autor vykresluje. A pak už hurá domů, užít si, co nám víkend připravil. 21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page