top of page

Jak jsme krokovali

Aktualizováno: 8. 11. 2022


Od prvňáčků


V pondělí jsme si dali minutový ranní kruh, což znamená, že se se svým vyprávěním o víkendu musíme vejít do jedné minuty, což je pro některé výzva. Pak jsme si zase mohli ve třídě přesednout, čehož holky využily, a pak jsme si každý vybral na tento týden novou výzvu a pověděl, jak se mu dařilo plnit tu z minulého týdne.

S Chumlíkem jsme si četli pohádku o princi, který jel žádat o ruku princeznu a přemýšlel, koho z královské rodiny má pozdravit jako prvního. Pak jsme si podávali pěkně ruce, představovali jsme se a s papírovými loutkami jsme si hráli divadlo.


Přečetli jsme si také pohádku O poslední vlaštovce, povídali jsme si o zvířatech na podzim, namalovali jsme si kličku vlaštovičku i jsme si složili rozstříhané vlaštovky a nalepili je na papír.

Při češtině jsme si modelovali písmenka z modelíny a přidali jsme si k nim M. Pohádka byla tentokrát o mašličkách z leukoplasti a také o maminkách, které si zaslouží medaile. Povídali jsme si, jak doma pomáháme a za domácí úkol jsme zjišťovali, kterou kytku a barvu má naše máma nejraději, také jsme si ji nakreslili. Krásné maminky máme! Máme také obrázky, pod kterými jsou mřížky na písmenka a my tam kolíčky vždy vyznačíme, kde se dané písmenko ve slově nachází. Zkoušíme si také skládat rozstříhaná slova s obrázky. Říkáme si je marťansky, dokonce i pozadu. A v pátek jsme si zase se staršími ve dvojicích chvíli četli.


Při matematice jsme hodně krokovali. A že pokyny byly už opravdu složité na zapamatování, vymýšleli jsme si každý svůj vlastní zápis. Často jsme používali šipky doprava a doleva, nahoru a dolů, abychom znázornili, kdy jdeme dopředu a kdy dozadu, také číslice nebo čárky a puntíky. Kreslit si vždy celé krokovadlo se ukázalo být nepraktické. Pak jsme si každý krokoval s naší figurkou na malém krokovadle naopak podle šipkového zápisu a nakonec jsme si ve skupinkách házeli kostkou a krokovali společně. Nejvíc nás ale bavilo vymýšlet si vlastní šipkové zápisy a pak je společně řešit na krokovadle. Také jsme si zafoliovali vlastní hřiště, aby se nám s ním lépe řešily složité úkoly. Pak jsme se učili psát osmičky a devítky. Je to mazec!


Ve středu jsme se vypravili do knihovny v Chabrech. Prohlídli jsme si výstavu mozaiek a zkusili jsme si mozaiky vytvořit. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Děkujeme tímto mamince Jáchyma za odvahu si ke svým dvěma přidat ještě čtyři kluky. Druhá skupinka byla čistě holčičí, až na čtvrťáka Matěje, který nám dělal po svých „rodných“ Chabrech průvodce. Vypravili jsme se spolu s kreslenou Agátou vyluštit 21 jejích hádanek. Některé by byly dosti zapeklité, nebýt tří nabízených možností. Herní lístky pak Matěj odnesl zpátky do knihovny a nám se nezbývá jen těšit se, že nás vylosují a vyhrajeme nějakou z deskových her. A protože v knihovně nečekali tak velkou skupinu a neměli pro nás tolik odměn, tak jsme si po obědě uvařili horkou čokoládu a k ní jsme si dali croissant. A že jsme byli moc unavení a vyfoukaní, pustili jsme si pohádku O ptáku Ohniváku a změnili jsme se v ilustrátory. V kroužku jsme si pak vzájemně moc pěkně obrázky oceňovali, snažili jsme se hledat originální nápady a detaily.


A teď už se těšíme na pondělí do divadla!

Dana


Mezi třeťáky a čtvrťáky


V pondělí jsme s Krištofem vymýšleli, co bychom mohli zkoumat o různých dobách. Vymysleli jsme třeba dřevo, ale také samé blbosti jako třeba na Zeměkouli (což je pravda, ale mělo to být podrobnější).

V úterý jsme šli klasicky na kruh, poté na matematiku a šli jsme po ní hurá ven! Poté na angličtinu, kde jsme trénovali Room on the Broom (Pokoj na koštěti). Pak jsme šli pracovat s Kokopisníkem. Začal poté obídek. A pak jsme šli na český jazyk.


Ve středu nám na kruhu Dana rozdala mapy trasy, kterou jsme měli jít. Když jsme dorazili do Dolních Chaber, tak jsme se koukli na výstavu mozaiky. My jsme poznávali státy. Po obědě, který jsme měli už v Kokošce, jsme si malovali vlajky různých států.


Ve čtvrtek jsme projekt neměli. Četli jsme si referáty a pak jsme šli ven. Víc už si nepamatuju.

V pátek jsme jako první šli na kruh. Pak jsme hráli prvňákům trochu upraveně divadlo Room on the Broom (Pokoj na koštěti). Pak jsme měli matiku. Poté češtinu a poté jsme šli konečně ven!!! Po venku jsme měli obídek a pak jsme četli prvňákům. Konec!

Adí a Alča


Holky ještě zapomněly napsat, co se dělo před podzimními prázdninami, tak ještě pár slov ode mě. V pondělí navštívila celá Kokoška na představení Tanec a Fyzika v divadle Ponec. Bylo to dost zajímavé, viděli jsme, jak se dá hrát se světlem, co všechno může dělat hudba i lom světla. Dokonce jsme v jeden okamžik mohli vidět i Vesmír. Tím vším nás provedli dva tanečníci. Pro Kokošáky byla nejzábavnější následující dílna, kde si všechny pokusy mohli sami vyzkoušet. V úterý se pak v naší třídě nesl den v duchu referátů o zvířatech a těšení se na prázdniny.

Agnes
20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page