top of page

Jak jsme krmili žirafy (11. - 15.9)

Aktualizováno: 21. 9. 2023

Tento týden jsme zahájili v Kokošce sami, třídy Slonů (nejstarší) a Pand (nejmladší) totiž vyrazily na své výlety. Pondělí patří Projektům, a protože bylo krásně, tak jsme se vydali ven. Na zahradě jsme nejprve sdíleli, jaká máme od Projektu očekávání a co by se nám líbilo a nelíbilo. Agnes nám také představila, jaké Projekty nás čekají a na co se tak můžeme těšit. No a pak už jsme se rozdělili do skupinek a v nich diskutovali, jaké světové strany známe a jakými způsoby je dokážeme určit. Každý si taky nakreslil svou růžici. Když jsme si navzájem představili své nápady, běhali jsme po hřišti podle zadaných stran. Po obědě jsme v kobercovce kreslili zpaměti mapu České republiky a snažili se na ni označit, která místa známe. Na velkou společnou mapu jsme pak přidávali lístečky s názvy pohoří, řek, měst i jiných míst, které víme, kde leží. Taky jsme každý dostali svou mapu do portfolia, kam máme označovat místa, která v průběhu roku navštívíme. No a na závěr jsme si znovu nakreslili mapu zpaměti, ta už byla o hodně lepší!

A naštěstí přišlo úterý a s ním i náš odjezd na třídní výlet Axolotlů. Naše cesta směřovala do Zoo Dvůr Králové, kde jsme v místním Safari kempu měli domluvené tři africké stany na spaní. Představte si, že jen kousíček od nich byl výběh, kde pobíhali dva žirafáci, stádo zeber a pakoňů a africké slepice, tedy perličky. Po úterní strastiplné cestě, necelé dva kilometry od zastávky, jsme se odměnili odpoledním řáděním v bazénu a ve vířivce a zkoumáním blízkého okolí. Matyáš a Šimon, kluci Agnes a Markéty, nám přivezli večeři, a tak jsme si mohli užít večerní opékání hotdogů s výhledem na zvířátka. Bohužel nám dost párků spadlo do ohně, takže jsme tento den museli vyhlásit za mezinárodní den plýtvání.

Další den jsme se ale dohodli, že to zkusíme jinak a vyhlásíme mezinárodní den proti plýtvání. A hned u báječné snídaně jsme mohli všichni ukázat, jak se nám to daří. Po snídani jsme se konečně vydali do Zoo, a zatímco jsme čekali na Safari truck, řádili jsme na velké prolézačce a posilovali spolupráci při hře se špejlemi. Na safari jsme měli možnost pozorovat různá africká zvířata. Například žirafy i zebry byly opravdu blizoučko, ale největší strach nám nahnali africké krávy, které mají rohy široké i přes metr. Dokonce jsme zahlédli i lva a lvice, jak se líně vyhřívají na sluníčku.

Po obědě a poledním klidu u bazénu jsme se vrátili do Zoo, kde na nás už čekala chovatelka žiraf a odvedla nás na vyvýšené místo, odkud jsme si mohli všichni žirafy nakrmit. Byla to fakt paráda! Věděli jste, že žirafy nemají jednu čelist? Abychom si mohli sami v klidu Zoo prohlídnout, Agnes a Markéta nás rozdělily do skupinek, ve kterých jsme se mohli vydat na průzkum, ale zároveň i plnit různé úkoly. Třeba ukecat Agnes, aby nám koupila zmrzlinu, nebo přesvědčit pracovníka Zoo, aby nám nakreslil a podepsal obrázek a taky zazpívat opicím písničku. Výzvu nejít do suvenýrů nezvládl asi nikdo. Na závěr jsme si dali klidnou bloumací samostatnou cestu k hrochům, kde už na nás Agnes čekala. Markéta mezitím pro nás začala připravovat palačinky na palačinkovou party. Každý si přivezl svou oblíbenou náplň, které jsme si navzájem nabízeli a ochutnávali. Po večerní vířivce už byl čas jít spát.

Čtvrtek se nesl ve znamení balení, úklidu a cesty zpět, ale poslední prolézačku jsme taky ještě zvládli. Jo a při společném závěrečném kruhu zazněla moc krásná ocenění pro všechny.

V pátek se nás ve škole sešlo jen pár. V češtině jsme psali vyprávění o svých zážitcích ze Zoo, některé jsme si stihli i přečíst. V angličtině jsme dostali krásné nové učebnice a učili jsme se výslovnost různých států a bavili se o cestování. A po obídku už oblíbená hodina čtení.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar


bottom of page