top of page

Jak jsme hodně opakovali (5.-6. třída)

Aktualizováno: 20. 1. 2023

Pondělí


V pondělí jsme začali OSV s Krištofem. Potom jsme měli s Agnes dvě hodiny češtiny a každodenní komunikaci. Poslední dvě hodiny jsme měli dílnu čtení a studovnu. Na dílně čtení si všichni klidně četli a na studovně jsem dělala vymyšlené písmo.


Úterý


V úterý jsme na matematice psali opakování a kokopisník. Na Aj jsme psali polovinu opakovacího papíu a při tom jsme poslouchali velrybí písničky. Na konec jsme měli jenom tři hodiny společnosti, na které jsme opakovali.


Středa


Ve středu jsme jeli do muzea filmů. Zkoušeli jsme animovat a vytvářet různé iluze. Dostali jsme i lístky a podepsali jsme se na zeď.


Čtvrtek


Ve čtvrtek jsme na matematice dělali v pracovním sešitu Na přírodě jsme dělali pracovní list a pokusy jako chemikové. Jako poslední hodinu jsme měli češtinu, na které jsme dělali text o opici Many, pasačce koz.


Pátek


V pátek jsme začínali češtinou. Potom jsme měli dvě hodiny Aj, ve které jsme dopisovali opakování. Na matematice jsme dělali zlomky.


Příroda 12.1.2023


Co je pH, co je opravdu kyselé a co je zásadité?


Objevili jsme barvy indikátorového papírku a zkoumali, co znamená, když je látka kyselá, netrální a zásaditá. Děti už docela pěkně pracují samostatně nebo ve dvojicích podle zadání. Jako správní chemikové dodržují postup, snaží se o čisté pracovní místo a bezpečnost, zvláště, když už používáme kyseliny a silné zásady. (Zatím přežily všechny prsty, trička i lavice bez újmy!) Ještě musíme dopilovat výstupy a zápisky z měření a pokusů, ale to také časem dáme :-)

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page