top of page

Jak jsme čekali na Vánoce a na testy

Vždy, když přijde Mikuláš, Vánoce jsou blízko. A k nám do Kokošky přišel nejen Mikuláš, ale dokonce i čert s andělem. To bylo překvapení! Čert měl sice velký pytel, ale nikoho si s sebou neodnesl, vlastně byl docela milý. Od anděla se to očekává a Mikuláš také zrovna hrůzu nepouštěl. Takže o to větší to byla legrace!

A dobroty v balíčku byly také moc príma. :-)

Když odešli, namalovali jsme si čerta s Mikulášem a andělem na papír. Přemýšleli jsme a zapisovali k nim či do nich, co v nás připomíná anděla, co čerta. S Mikulášem jsme přemýšleli, jací bychom chtěli být a druzí nám říkali, jak nás oni vidí. To špatné v čertovi si malí nechtěli schovávat, tak jsme čerta ustřihli a roztrhali, rozmočili a do záchoda, do koše hodili. A měl to!

V úterý za námi přišla Ester a i malí se učili nebát se mluvit na veřejnosti, učili se mluvit poutavě a srozumitelně. Po obědě se všichni odvážili předstoupit před třídu větších se svým připraveným vyprávěním. Chválíme za velkou odvahu! Starší se mezitím hrozně moc učili.


Ve středu ráno jsme bohužel museli hopem přejit na distanční výuku. Daně s Krištofem se to ale moc povedlo. I na dálku se poctivě učíme. Pokračujeme v tvrdých a měkkých souhláskách, ve vyjmenovaných slovech, v předponách s-, z-. Se staršími si čteme a přemýšlíme s povídkami Otakara Batličky. A samostatně pracujeme do pracovních sešitů. V matematice se spolu s Anežkou učíme ovládat sdílenou tabuli a naše virtulní učebny a pokračujeme v práci s učebnicemi, pracovními sešity i mimo ně. Dokonce jsme si stihli zahrát i několik her!


Bohužel, někteří z nás se opravdu nakazili coronavirem a tak se s nimi budeme moct potkat až po Vánocích. Přejeme všem marodům, aby jim bylo brzy co nejlépe! My ostatní se snad potkáme ještě příští týden v Kokošce a užijeme si spolu posledních pár chvil v tomto roce. Už abychom se zas mohli sejít všichni!
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comentários


bottom of page