top of page

HURÁ VYSVĚDČENÍ!

V pondělí jsme si popovídali při ranním kruhu, přečetli jsme si naše výzvy a napsali se u těch, které jsme zvládli. A že jich bylo! Při češtině jsme se pak pustili do poznávání sloves a tvoření vět ze sloves a podstatných jmen. Také jsme si povídali nad textem o psech. Dělali jsme si fajfku u toho, co víme, u nové informace plus a otazníky u slov, kterým jsme nerozuměli. Pak jsme přemýšleli, o čem je každý z odstavců a tvořili jsme otázky, na které jsme větami z odstavců odpovídali. Tvoření otázek je pro některé z nás těžká disciplína. V úterý jsme si pak zahráli se zvířaty hru na paměť a do sešitu jsme si pak věty vymýšleli. Podtrhávali jsme rovně podstatná jména a vlnovkou slovesa. 

Při matematice jsme se pokoušeli dokreslit krychli podle teček. Pak jsme si hráli s dvaceti krychlemi slovní úlohy na násobení a dělení a vymýšleli jsme příklady na Myslím si číslo. V úterý jsme pak vymýšleli trasu pro autobusy podle zadání a vymýšleli jsme několik řešení u šipkových rovnic.

A že je konec měsíce, udělali jsme si kalendář na únor a popřemýšleli jsme nad tím, co jsme se v lednu naučili a co jsme zažili.

Na středu jsme se moc těšili. Čekalo nás vysvědčení s hostinou a promítáním si fotografií z prvního pololetí. A na závěr jsme si ještě pustili film V hlavě. A teď už hurá na prodloužený víkend!


17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page