top of page

Hurá na školu v přírodě!

V pondělí jsme se sešli na hlavním nádraží, abychom se vláčkem vydali do Doks. Bylo horko a vlak měl zpoždění. Nastupovala spousta dalších dětí, dokonce i naši Axolotlové s Markétou s námi prvním vlakem jeli. Druhý vlak na nás počkal a už jsme byli v Doksech. Po asi dvacetiminutové cestě jsme byli v našem krásném luxusním penzionku. Tam už na nás čekala Anička a Aleš Jandovi i s holkama a psem. Dole jsme měli hernu a jídelnu jen pro nás, nahoře krásné pokojíčky s vlastní koupelnou. Po obědě jsme se vydali k Máchovu jezeru. Drobný deštík jsme přečkali v altánku s ohništěm, kde jsme si vyprávěli o živlech, rozdělili jsme se do skupinek podle živlu, který jsme si vybrali a opekli si špekáčky. A pak už hurá na koupání! Večer jsme si nakreslili pandí vlajku, kterou jsme hned na hřišti, které patřilo k penzionu, vyvěsili. Večer jsme si vždy četli Macha a Šebestovou pro dobrou náladu, ale i tak nám některým bylo smutno. 

Druhý den jsme se moc těšili. Čekala nás totiž projížďka na velké lodi po Máchově jezeře. Okolo nás lítali racci, bydleli totiž na malém ostrůvku, kolem kterého jsme jeli. Bylo nádherně! Po projížďce jsme se už moc těšili na koupání a odpoledne jsme si koupání zopakovali. Nádhera! Po večeři jsme v parku ve skupinkách vyráběli živlové kostýmy, předváděli jsme jednotlivé živly a hráli scénky.  

Ve středu jsme viděli obří sochy z písku na výstavě a zkusili jsme si z písku i něco postavit. Byl tam i pan sochař. Na hřišti jsme si zahráli s létajícími talíři, fotbal a šplhali jsme na tyče. Odpoledne jsme hráli běhací živlovou hru s barevnými kartičkami a společně jsme pak z nich sestavili Zemi. Měla jádro z ohně, sopky, gejzíry, moře i země. Okolo Země vzduch. A když pak začalo hodně pršet, kreslili jsme si na kartičky společnou živlovou hru. Například: Zemětřesení, skrč se a čekej jedno kolo, nebo Velká vlna tě posunula o 3 pole dopředu, nebo Oheň ti udělal trysky, běž o 5 polí dopředu. Večer jsme si ji pak s Honzou, který vystřídal Jandovy, aby tu Dana nebyla sama, zahráli.

Poslední den byl také super! Byli jsme totiž v malé ZOO. Mohli jsme krmit opičky a kozy a dokonce jsme někteří i jeli na velbloudovi! A měli tu i bílé tygry! A dostali jsme i něco malého dobrého. A to nejdůležitější? Třikrát jsme byli na zmrzlině! Nejlepší na světě! Cesta domů byla klidná a už jsme byli zase v Praze, doma!

V pátek jsme se ještě učili s Magdou angličtinu, celé tři hodiny. Krása!

A pak už jen poslední vyplňování v kokopisníku o tom, co jsme se v červnu naučili a už tu byl víkend!

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

コメント


bottom of page