top of page

Další zpráva od PAND (30.10. - 3.11.2023)

V pondělí jsme si moc užili vědomostní hru Riskuj, kterou pro nás pro všechny připravila Bára, Ema a Josef. Rozdělili jsme se do skupin, pojmenovali jsme se vtipnými jmény a už jsme si mohli vybírat otázky z různých oblastí týkajících se třeba historie Kokošky, spolužáků nebo třeba Josefa. Bylo to super!

Protože nás čekaly poslední dva říjnové dny, udělali jsme si společně do Kokopisníku shrnutí měsíce října a připravili jsme si nový kalendář na listopad.

V Pepovi jsme se pak také podívali, co nás v listopadu čeká, abychom si uvědomili, že to pro nás vlastně bude hračka. A hned jsme se pustili do práce. Pracujeme nejen do pracovních sešitů, ale píšeme i diktáty, vyprávění a opisy vět do sešitu. Zlepšujeme se velmi rychle. Také jsme si ukazovali čtecí kolečka, kam jsme si o prázdninách zapisovali každých deset minut, kdy jsme četli nahlas, to proto, že se potřebujeme zlepšit i ve čtení. Dostali jsme také druhou písanku. Ta nám bude sloužit na doma. Každý týden je naším úkolem udělat dvě stránky. V pondělí si to pak vždy ukážeme.

Zopakovali jsme si také třídění hlásek. A v příštím týdnu si budeme procvičovat poznávání samohlásek a souhlásek měkkých, tvrdých a obojetných. Zaměřili jsme se také na sledování krátkých a dlouhých samohlásek a na to, jak se může změnit význam slova, když nějakou čárku zapomeneme.

Předváděli jsme si také ve dvojicích, jak se vhodně omluvit a co raději neříkat.

V matematice jsme se seznámili s novým prostředím - s pavučinami, také s hrou Myslím si číslo, vybarvovali jsme si také obrázek, ke kterému jsme ale museli správně vypočítat těžké příklady na sčítání a odčítání, a vyřešili jsme spoustu příkladů, kdy v řadě součet tří čísel vždy musí dát stejný výsledek. Také jsme si opakovali ručičkové hodiny a kreslili jsme si, náš denní rozvrh do hodin.

Ve čtvrtek před obědem za námi přišla starší Mikyho sestra, která si spolu s Mikym připravila povídání o cestě po Japonsku. Ukázala nám také panáčka přání, peníze, a ochutnali jsme i sushi. Bylo to moc zajímavé, možná si brzy zkusíme něco napsat japonským písmem.

Ve středu jsme se sešli spolu s Lenkou a Axolotly v kobercovce. Pak jsme se vypravili na výzkumnou výpravu po okolí Kokošky. Tentokrát jsme se vypravili hledat dopravní značky. Axolotlové pro nás zatím křídami malovali dopravní hřiště.

Dopoledne nás pak čekal příběh opičáka Ferdy, spolu s kterým jsme se naučili vše, co se týká dopravní výchovy. Povídali jsme si také o situacích na obrázku města. Rozhodovali jsme, zda se postavy chovají bezpečně. Pak už jsme se pustili do vyrábění dopravních značek na dopravní hřiště, co pro nás chystali Axolotlové. Šlo nám to perfektně, stejně jako kreslení našich vlastních hřišť ve dvojicích či trojicích pro naše malá autíčka a panáčky. A po obědě jsme si uklidili a hurá ven zajezdit si na koloběžkách na našem dopravním hřišti!29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page