top of page

Další pandí týden

Dana je zas nemocná, tak jsme se už minulý týden ve čtvrtek domluvili, co všechno se máme naučit. Všechno jsme si předem vysvětlili a teď nás čekaly úkoly v pracovních sešitech a pracovní listy. Procvičovali jsme si samohlásky krátké a dlouhé, třídění hlásek na samohlásky a souhlásky a třídění souhlásek na měkké, tvrdé a obojetné. V matematice jsme rozdělovali zvířátka do družstev, řešili hady a hráli si hru Myslím si číslo. Měli jsme pracovní listy, kde byly úlohy od nejjednodušších - A, po nejtěžší - D. A,B bychom měli zvládnout, C a D už jsou spíše rozšiřující, tudíž nepovinné. Když se nám nepovedou vyřešit teď, určitě to zvládneme třeba za rok. Ale samozřejmě nejen to.

V pondělí za námi přišli rodiče Žofky.Táta Aleš nám dával příklady, když jsme je správně vypočítali, mohli jsme se na něj pověsit. S mámou Ančou jsme namalovali klovatinou krásné obrazy. Po obědě jsme si s Aničkou četli nedokončené pohádky a vymýšleli k nim konce.

V úterý jsme s Annou z družiny usilovně vyplňovali pracovní listy.

Ve středu jsme se vypravili na velký výlet do IQparku do Liberce. Sraz jsme měli už v 7.45 ráno na Černém Mostě, to proto, že jsme chtěli jet superautobusem RegioJet, kde byly tablety. V IQparku nás pak čekalo nejen samostatné objevování všech exponátů, ale i výukový program Průzkumníci. Určovali jsme pomocí přístroje teplotu zkumavek. Mikroskopem jsme zkoumali naše oblečení, kůži, odřenina vypadala strašně, i mrtvé brouky. Pak jsme sami zkoumali celý IQpark. Byl tam vodní svět, kde jsme mohli střílet vodou, zrcadlové bludiště, větší než na Petříně, kde jsme chodili potmě, chodili jsme po šikmé palubě Titaniku, šli jsme po lávce, okolo které se točil celý vesmír, pořád jsme padali. Také jsme vyčistili obrovi zuby obřím smetáčkem. Prostě, bylo to tam super!

Zpátky na Černém Mostě jsme byli po třetí hodině.

Ve čtvrtek za námi přišla po dlouhé době Róza. Hurá! Hráli jsme hru Země - láva a hru na schovávanou gumy.

S Andulkou jsme pak po obědě pracovali na dalších pracovních listech.

V pátek přišla Dana a snažila se nám zase připomenout, proč že chodíme do školy a jak se máme chovat. Povídali jsme si s kartičkami tučňáčků, kreslili jsme obrázky do naší kroniky i do kokopisníku. A HLAVNĚ! K obědu byly jahodové knedlíky!25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

コメント


bottom of page