top of page

Ahoj v novém roce 2O23!!

Aktualizováno: 13. 1. 2023

Od prvňáčků


Tak jsme se po prázdninách opět potkali! Měli jsme velkou radost, že se vidíme! V pondělí jsme se sešli jen někteří s Rózou a Aničkou v celodenní družině, ale v úterý už jsme se pustili opět společně do práce.

Po angličtině jsme se vrátili zpět do Vánoc. Povídali jsme si o Ježíškovi a také o tom, že v jiných zemích dárečky nosí i někdo jiný, a kdo vlastně byl Ježíš - Ježíšek. Přečetli jsme si znovu příběh o zvířátkách, co pro které znamenaly Vánoce, přemýšleli jsme, co znamenají pro nás a také, jaké pocity jsme o Vánocích cítili. Udělali jsme si společný plakát s vánočním stromečkem. Vzpomínali jsme, jaké jsme dostali dárečky a vyrobili jsme si je z barevných papírů, a do nich jsme si nakreslili obrázky toho, co nám udělalo největší radost. Do zlatých koulí na stromečku jsme pak napsali naše vánoční pocity. Třeba radost, nadšení, překvapení.. Pak jsme si dárečky zvědavě rozbalovali a hádali jsme, komu patří. Můžete si náš stromeček prohlídnout na fotkách.


Ve čtvrtek nás při celokokoškovém kruhu čekalo překvapení. Bude se volit prezident, ale náš, kokoščí. Četli jsme si všichni spolu, a pak i sami prvňáčci, knížku o tom, jak si krále volila zvířátka v džungli, fandíme lenochodovi... a vysvětlovali jsme si, jak bude volba probíhat u nás v Kokošce.

V pátek jsme si četli vánoční příběh od Ivana Olbrachta psaný starým jazykem, a protože zrovna byl svátek Tří králů, tak jsme se učili písničku My tři králové.


Také jsme se stačili usilovně učit. V češtině písmenko Y a R, pořádně jsme si zavrčeli a hodně jsme četli. V matematice jsme se naučili nejen zapisovat prostorové stavby z krychliček a podle zápisů i podle pokynů stavby stavět.
Mezi třeťáky a čtvrťáky, tentokrát od Terky a Stely


V novém roce jsme se poprvé setkali až v úterý. Začali jsme takovými listy o Vánocích, kde jsme měli najít někoho, kdo třeba lyžoval nebo zdobil strom a tak dál. Při angličtině jsme kreslili domek snů. Při češtině jsme zkoumali pranostiky, třeba Na Nový rok, o slepičí krok.


Ve středu jsme byli v muzeum NaFilM. Bylo tam spoustu věcí. Ve virtuální realitě bylo cestování ve světě. Na ozvučování jsme ozvučovali nějaký příběh, třeba Alča nazvučovala osla a Verča zase kovboje. Ve výrobě animací jsme hýbali s panáčky a fotili jsme je a z toho pak vznikla animace.


Ve čtvrtek jsme zahájili Kokoščí volby. Kandidují Terka, Ela, Verča, Miky a možná i někdo další. Třetí a čtvrtá třída pak vytvářela svá pravidla. Zatím je máme napsané takto: 1. Prosím, neposmíváme se ostatním. 2. Nerušíme zbytečně ostatní. 3. Nasloucháme druhým. 4. Neurážíme druhé, ani jejich věci. 5. Nebereme ostatním věci bez dovolení. 6. Chodíme prdět na chodbu. Ještě na nich ale budeme pracovat. V češtině jsme ještě zkoumali, jak vypadá Silvestr a Nový rok v různých zemích, např. v Číně, Švýcarsku, USA, Austrálii a dalších.


V pátek jsme dělali indické násobení. Třetí třída se ho snažila rozlousknout. A dělali jsme taky plakát o třech králích v týmech. Byli jsme ve dvojicích a trojicích: Verča, Laura a Stela; Alí, Stell, Terka a Adí; Miky, Matěj, Mára a Viktor. A to je asi všechno. A ještě poslední věc, odstrojovali jsme stromeček na nástěnce. Stromeček na sobě měl ozdoby a pod sebou řetěz z našich jmen (pozn. Agnes: z druhé strany ozdobiček byly napsané vzkazy a přání pro naši třídu, tak jsme si je rovnou přečetli. Bylo to moc pěkné. :-)).


40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page