top of page

Ahoj! Máváme z hor!

V pondělí jsme se sešli na Černém Mostě u autobusu. Čekalo nás hodinu a půl cesty do Tanvaldu, do penzionu U Dubu. Cesta utekla jako voda, kousek jsme popošli a už jsme se vybalovali v našich pokojíčkách. Trochu jsme si pohráli a byl oběd. Chvíli jsme si odpočinuli a pak už nás čekal vysokohorský výstup na Špičák. Přelezli jsme velké kameny, zkoušeli jsme chodit pozadu, pěkně jsme si popovídali a už jsme byli nahoře. Dokonce jsme si pohráli na sněhu. Před večeří jsme se ještě vyskákali a vyblbli na trampolínách a na hřišti u chaty a už jsme se moc těšili na večeři. Po večeři nás čekal dramatický úkol, rozdělit se do čtyř týmů. Pomóc! Ztroskotali jsme spolu s knihou Petra Sýse Robinson na čtyřech ostrovech! Hned jsme si ten svůj ostrov ve skupinách stvořili z látek. A pak už hurá do postýlek, přečíst a spát.

Druhý den po skvělé snídani nás čekal výlet do továrny na výrobu dřevěných hraček Detoa. Prohlídka byla trochu strašidelná, všude rámus, různé prachy pachy. Ale závěr stál za to, mohli jsme si pohrát s hračkami. Jsou nádherné! Taky jsme každý dostal pytlík dřevěných dílků, lepidlo a látky a tak jsme se hned pustili do vyrábění hraček podle sebe. A ještě nám spousta dřevěných dílků zbyla na doma. Po obědě a po odpočinku nás venku čekala štafetová běhací hra. Naším úkolem v týmech bylo nalovit a nasbírat co nejvíc potravy. Na kartičkách byly byliny, houby, ovoce, ptáci a savci za různé body. Družstvo ale muselo získat potravu nejméně za 1500 bodů, aby přežilo. Hurá všichni přežili! V týmech jsme pak vymýšleli, co že to vlastně na našem ostrově sbíráme, lovíme, chováme. Nápady byly velmi pestré. Před večeří jsme si ještě uspořádali soutěž o nejlepší vtip. Po večeři jsme si každý vyrobil masku, škrabošku na večerní hru. Byli jsme po tmě schovaná zvířátka v pokojích a vždy čtyři Robinsoni se vydávali na lov. Na koho posvítili baterkou, ten byl uloven, když ale někdo šáhnul na Robinsona, byl uloven on. Trochu jsme se báli, ale bylo to super a ani jsme nechtěli skončit, ale ještě nás čekala bojovka, kterou připravili Sloni. Ve skupinkách jsme se vydávali ven plnit úkoly a zachránit tak princeznu z Hvězdných válek. Povedlo se! A pak už přečíst a spát.

Ve středu venku pršelo, ale nám to nevadilo. V pokojích jsme totiž z peřin, matrací a všeho, co nám přišlo pod ruku stavěli bunkry a příbytky pro Robinsona. Paráda! Před obědem jsme vše uklidili, zabalili a všichni jsme se sešli, abychom po týmech vymysleli plán záchrany Pand, totiž nás. Měli jsme to zahrát jako divadlo. A že se fantazii meze nekladly, tak v jednom družstvu zachránili Pandy želvy, v jednom krtci, v dalším obří slimák a v posledním vor.

A tak nás po obědě čekala už jen cesta domů. Utekla jak voda a my jsme se ve čtvrtek mohli zase zachránění potkat v Kokošce. 

Zapisovali jsme si naše příhody do kroniky, nakreslili obrázky. zahráli jsme si při matematice hry. Hádali jsme ve stovkové tabulce čísla.

A v pátek to bylo vůbec supr. Měli jsme totiž opravdu dlóuhou angličtinu s Magdou! Dívali jsme se i na film Sám doma v angličtině a udělali jsme si plakát s názvy měsíců a připsali tam, kdy jsme se narodili. A hlavně ve čtvrtek a pátek jsme šili plyšáčky. Povedli se nám náramně! Koukněte na fotky!
16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentarer


bottom of page