top of page

Čím jsme žili u 5.+6. třídy od března do dubna

20.-24.3.

V pondělí jsme se učili češtinu, matiku a další

V úterý jsme se učili

A ve středu jsme měli linku bezpečí, kde jsme si povídali, jak to funguje a kolik jde vidět čísel, když tam někdo zatelefonuje. Na konci jsme si mohli vybrat jeden dárek byly tam nafukovací míče, batoh, míčky na mačkání, baterky,a další skvělé věci plus nám lektorka dala letáčky a zbytek týdne jsme se učili a kreslili.


Příroda 23.3.

Vzhledem k tomu, že jsme se potkali na první jarní Přírodě, zůstali jsme si venku užívat čerstvý jarní vzduch. K tomu si zopakovali ekologii formou Jarní Ekohledačky. Ve skupinkách děti odpovídaly na zákeřné otázky :-), pojmenovávaly rostliny a živočichy na obrázcích, plely záhonky a hledaly sever. Snažili jsme se také orientovat pomocí mapy. Po obědě jsme si dali další várku prezentace pokusů a nakonec jarní výzvu. Každý dostal sáček se semínky. Zkusíme je zasadit a pozorovat. Do Velikonoc bychom měli vytvořit fotoreportáž toho, jak nám rostlinky klíčí a rostou.

3.-4.4. 2023

V pondělí jsme měli češtinu. Uklízeli jsme si na ní portfolia a stoly. Odpoledne jsme pak měli dílnu čtení, pak jsme si povídali o tom, co jsme četli a nakonec jsme měli studovnu. Vybrali jsme si, co budeme dělat a když jsme to dodělali, tak jsme si o tom povídali.

V úterý jsme nejprve měli matematiku, kde jsme počítali příklady a pak angličtinu, kde jsme si povídali o tom, jak se slaví velikonoce v Anglii. Nakonec jsme měli společnost, kde jsme si vyprávěli o vzniku Říma, a nakonec jsme porovnávali to, jak se vládlo v Římě a jak funguje politika dnešních Čech.
10.-14.4. 2023

V pondělí jsme ráno měli kruh a kokopisnik potom jsme měli osv pak jsme měli češtinu potom oběd a pak byla dílna čtení a studovna (odpoledka).

V úterý jsme měli matematiku, pak jsme měli angličtinu a pak společnost, na společnosti jsme se bavili o Alexandrovi Velikém a o historii.

Ve středu jsme byli zoo a tam jsme se rozdělili na skupinky a měli jsme hodinu a půl rozchod, potom jsme šli všichni do borora.

Ve čtvrtek jsme měli společný kruh s malými, kde jsme se bavili o dalším tématu “respekt” a něco jako “hranice svobody”, potom jsme měli matematiku, potom přírodu a tam jsme zase probírali buňky a odpoledne jsem měli češtinu.


V pátek jsme na češtině probírali český národní korpus potom jsme měli angličtinu a potom jsme měli matematiku.
Petřín 19.4.

Děti se ráno rozdělily do skupinek a na Újezdě dostaly mapu, podle které měly dojít až k Petřínské rozhledně. Měly velkou zodpovědnost, úkol neztratit se a dorazit na místo včas. Všem se to povedlo. Cestou objevily zajímavé sochy. Také zvládly složit báseň o tom, jak jdou na Petřín. Nahoře jsme si dali společný kruh, svačinu a podle volby šly děti buď do bludiště, na rozhlednu nebo zůstaly v zahradě a začaly kreslit. Nakonec dostaly všichni prostor na vlastní umělecké vyjádření místa, kde jsme byli. Vznikly zajímavé a skvělé práce, které jsme si “vystavili” přímo na Petříně.. Někteří se rozhodli vytvořit pomocí špejlí a gumiček vlastní “Petřínskou” rozhlednu. Stavby byly dokonalé. Škoda, že jsme se s nimi pak nevešli do lanovky, kterou jsme jeli na zpáteční cestě.
20.4. Příroda

Buňka, buňka a zase buňka….tentokrát pod mikroskopem spodní strana listů břečťanu. Pomocí bezbarvého laku na nehty jsme udělali “odlitek”, otisk spodní strany listu a pod mikroskopem pozorovali průduchy a pokožkové buňky. Vyzkoušeli jsme si tak jinou formu přípravy preparátů. Také jsme se na chvíli stali buněčnými organelami a zkusili pomocí vhodně kladených otázek uhodnout, kterou z částí buňky máme na zádech :-)

57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jsme se ještě naposledy učili

V pondělí jsme si po společném kruhu popovídali nad domácími úkoly a v pátek jsme se pak s našimi posledními úkoly předprázdninově rozloučili. Četli jsme letáčky o našich ztracených zvířátkách, hledat

Comments


bottom of page